**** Szanowni Państwo przed wysłaniem zapytania o termin proszę o odczytanie poniższego tekstu. *****
**** Kalendarz z terminami znajduje się na samym dolej strony. ****


1. Usługi, których dotyczy poniższy kalendarz.


 a) Jakie oferty obejmuje poniższy kalendarz?
– Kalendarz obejmuje tylko i wyłącznie sesje indywidualne dla stałej terapii, bądź pojedynczej konsultacji psychologicznej.
Link do oferty sesji: indywidualna terapia i konsultacja.

– Wszystkie inne usługi (np. terapie grupowe, szkolenia itp.), które wykonuję odpłatnie, czy też nieodpłatnie (dla stowarzyszeń) mają własne formy rejestracji terminów.
Szczegóły o wszystkich możliwych usługach, oraz możliwościach zapisu znajdują się pod linkami:
pozostałe odpłatne usługi psychologiczne i terapeutyczne, a także: nieodpłatna działalność dla Stowarzyszenia SPZ&O

 

 


2. Brak wolnego terminu. Dlaczego? Co wtedy?


 a) Ograniczona liczba miejsc.
Drodzy Państwo proszę nie brać do siebie częstego braku wolnych terminów, gdyż wynika to naprawdę z  >>>> braku tych terminów.
Natomiast z uwagi, iż wiele osób bardzo osobiście (zupełnie niepotrzebnie) bierze do siebie brak wolnych miejsc na terapię, napiszę dlaczego tak między innymi jest.

Żeby można było do pracy psychologicznej podchodzić z pasją, a także mieć możliwości zdobywania nowych doświadczeń zawodowych oraz rozwoju, potrzeba bardzo urozmaicać rodzaj wykonywanej pracy psychologicznej.
Dlatego też na co dzień w ciągu tygodnia, poza terapiami związanymi z zaburzeniami wszelakimi wykonuję prace w postaci:
* Prowadzę spotkania terapeutyczne dla dwóch stowarzyszeń, w tym własnego, a także szkolenia i praktyki dla studentów psychologii klinicznej.
* Orzecznictwa i diagnostyki psychologicznej w zakresie zaburzeń oraz chorób psychicznych. Diagnozy zaburzeń neuropsychologicznych oraz niepełnosprawności.

Z powodu takiego doboru i podziału pracy, dla terapeutycznych sesji indywidualnych i konsultacji psychologicznych, pozostaje mi tygodniowo około 20 godzin/miejsc, które są już zwykle zaklepane przez dotychczasowych klientów.

b) Terapie to zwykle nie “hop siup”.
Z reguły terapie potrzebują bardzo indywidualnego lecz zazwyczaj dłuższego czasu, aby dana osoba wobec swoich rozmaitych problemów i emocji, zaczęła nastawiać się inaczej niż czyniła to do tej pory. Dzięki czemu może zainicjować jakieś realne zmiany.
Dodatkowo istnieje zadanie najważniejsze, czyli stać się w tych nowych postawach osobą bardziej samodzielną (co jest celem mojej terapii samej w sobie).
Tak więc, to 20 miejsc tygodniowo nie zwalnia się szybko, a do tego nie sposób przewidzieć kiedy może to nastąpić.

Nie jest to moja zła wola, ani też ignorowanie Państwa problemów i wiadomości. Po prostu nie posiadam takich możliwości czasowych, jak również fizycznych, aby regularnie i na bieżąco tworzyć nowe miejsca na konsultację/terapię, czy też zawsze udzielać szybko odpowiedzi w kwestii terminów.

c) Jeśli nie ma terminu wolnego, to czy można zapisać się jakoś poza kalendarzem? Czy istnieje lista rezerwowych?
* Osoby, które do tej pory nie miały u mnie stałej terapii lub miały ją dość dawno i z jakichś powodów zrobiły sobie przerwę, nie mogą zapisać się na terapię indywidualną inaczej niż poprzez poniższy kalendarz.
*
Nie prowadzę listy rezerwowych. Pomysł ten nie sprawdza się z uwagi na to, iż bardzo szybko miejsca rezerwowe się zapełniają.
Przez co w bardzo krótkim czasie powstaje długa kolejka, która prowadzi do oczekiwań, pytań oraz stresu po stronie zapisanych (czy to już, czy nie już).
Dlatego wyznaję zasadę publikacji terminarza w określonym terminie, i kto się zapisze ten się zapisze.

d) Co mam zrobić jeśli nie mogę się do Ciebie zapisać, czy polecasz kogoś innego?
* Nie stosuję polecania z prostej przyczyny. Nie korzystam z terapii, tak więc nie mam zielonego pojęcia czy dana osoba (może nawet i znajoma) prowadzi tę terapię w miarę solidnie.
Dodatkowo nie uznaję zasady podawania pod nos terapii (szczególnie gdy z tej konkretnej nie korzystało się z niej samemu), bowiem jej dobór, a także samej osoby psychologa/terapeuty/psychiatry, to bardzo indywidualna sprawa.
* Co więc robić? Można np. przejrzeć sobie różne społeczności powiązane z interesująca nas tematyką. Zapytać o to, czy ktoś mógłby od siebie kogoś polecić, z kogo usług niedawno korzystał.
Następnie można sprawdzić poprzez internet, czy polecona osoba może coś publikuje w sieci? Może ma opis sposobu swojej pracy?
Być może ma podany nurt terapeutyczny?
Wówczas można trochę tego i owego poczytać, a kiedy się chociaż trochę z tym utożsamimy, to może warto po prostu spróbować?

Czasami trzeba próbować i szukać do skutku. Nie jest przecież powiedziane, że np. ja każdemu przypadnę do gustu i oczekiwań. 

3


3. W jaki sposób działa ten kalendarz?


 a) Sposób zapisywania.
* Pierwszeństwo mają stali klienci a więc te osoby, które korzystają z regularnej terapii. Dla nich wyznaczane są terminy zwykle po zakończeniu sesji, bądź w innym dogodnym terminie.
* W taki sposób ustalam grafik na 14 lub 30 dni do przodu.
* Gdy wszyscy są zapisani i zostaną jakieś wolne miejsca na terapię/konsultację, to zostaną one udostępnione w poniższym kalendarzu.
* Ustalony grafik na kolejne tygodnie jest publikowany w jeden ustalony z góry dzień. Prawie zawsze jest to niedziela kończąca grafik obecny (dokładny termin publikacji grafiku jest widoczny zaraz nad kalendarzem).
* Wolne terminy dokładnie jestem w stanie ustalić maksymalnie dzień przed publikacją kalendarza, gdyż niektórzy zwlekają z zapisami na ostatni moment. Dlatego nie jestem w stanie wcześniej określić wolnego miejsca.

b) Instrukcja korzystania:
* Po kliknięciu w dany dostępny dzień na kalendarzu, wyświetlą się Państwu możliwości rezerwacji, jeśli tylko dana godzina będzie wolna.
* Klikając wybrany wolny termin, zostaniecie Państwo poproszeni o podanie swojego imienia i nazwiska (można wpisać cokolwiek, nawet inicjały) oraz adres e-mail (ten proszę wpisać dokładnie).
– Następnie po rezerwacji terminu, proszę o kontakt ze mną poprzez jedną z poniższych opcji i informację o rezerwacji terminu:
1. Formularz kontaktowy e-mail.
2. Kliknij aby połączyć przez Skype.


4. Kalendarz


a) Obecny terminarz:
* Obejmuje okres: 04.07.2022 – 31.08.2022 
* Kolejny grafik ukaże się 31.08.2022  około godziny 23:00.
### Gdyby kalendarz na kolejny okres ukazał się wcześniej niż podana wyżej data i godzina oznacza to, iż nie było żadnego wolnego terminu, dlatego wystawiłem kalendarz wcześniej. ###

* Jeżeli odczuwasz potrzebę terapii, konsultacji nie czekaj na wolne miejsce u mnie w nieskończoność. Szukaj pomocy proszę w innych miejscach, bowiem nie warto zwlekać.

sierpień 2022
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Subscribe
Powiadom o
guest
144 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł

Cześć Victor!
Chciałbym bardzo się zapisać do Ciebie na konsultację ale za każdym razem już nie ma miejsc.
Tyle czasu chcę się zapisać do Ciebie i a niestety mam pecha. Jak będziesz odblokowywał nowy termin to zapisz mnie do Ciebie i daj znać. Będę bardzo wdzięczny. Saran Paweł

Natalia

Witaj Victor. Obejrzałam dostępne tu na stronie nagrania i jestem przekonana, że nie chce pracować z żadnym innym terapeuta, też z uwagi, że słuchając nagrań, w wielu przypadkach jakbym słuchała o sobie. I mając świadomość, że Tobie się udało, bardzo chciałabym, abyś pomógł i mi się z tym uporać. Z terminami u Ciebie krucho, ale będę czekać ile trzeba, kiedyś musi się udać 🙂
Pozdrawiam serdecznie, i pamiętaj :
Robisz zajebista robotę !

Szymon

Witam, a można jakieś info wcześniej dostać, czy na nowy kalendarz będą miejsca? Można jakiś kontakt telefoniczny?
Czy na terapię grupową jest jakiś inny kalendarz?

Klaudia

Witaj Wiktorze trafiłam na emocjobranie z polecenia i jestem w szoku w jaki sposób potrafisz o tym wszystkimi opowiadać. 😜 Czatuję już 3 tydzień na termin ale nic nie ma. 🤫Czy jest możliwość zapisania się poza terminarzem? Bardzo mi zależy i proszę o kontakt. Napisałam maile. Miszczak Klaudia
Pozdrawiam

Adam

Za każdym razem jest napisane ze nowy grafik ukaże się ok 23.00. O 19 wchodzę i widzę ze już jest podany. Jaki jest tego sens? TrZeba obserwować od rana?? Od kilku miesięcy staram się znaleźć wolny termin….

Adam

Dzięki za odpowiedź. Teraz już wiem jaki jest sens 😉 nie doczytałem nigdzie informacji, że jeżeli nie ma wolnych terminów to może być wystawiony wcZeśniej. W takim razie będę cierpliwie czekać.

Tomasz

Dzień dobry kiedy można oczekiwania wolnych terminów? Jeśli nie na terapię to na konsultację?

Aneta Więckiewicz

Czy będą dzisiaj jakieś wolne terminy? Czekam już prawie miesiąc i nie ma nic wolnego.
🙁 Byłam na terapiach już dwóch ale nic mnie tak nie przekonuje jak twoja historia.

Ula

Próbuje od jakiegoś czasu umówić się na konsultacje indywidualną. Kiedy można spodziewać się wolnego terminu?

Ava

Witam, czy byłaby możliwość przeznaczenia kilku miejsc, które, mam nadzieję, się zwolnią za jakiś czas na doraźne konsultacje? Czasem potrzebne byłoby coś potwierdzić, doprecyzować, zapytać o konkretna rzecz albo plan leczenia. Niekoniecznie wchodząc w stały tryb spotkań. Tym samym takie miejsca by się szybciej zwalniały dla innych, którym byc może takie spotkanie czy kilka spotkań by na konkretny moment wystarczyły. Rzucam tylko pomysł, bo sama byłabym zainteresowana takim spotkaniem.

Mariusz

Wiktor dziękuję za nagranie o biednych przekonaniach, będę taki jak ty. Pamiętasz jak srałem tobie tyłek na skype o Marii? Teraz wiem czemu pisałeś nie jest formatem na przyjaciółkę, nie będę biegał jak piesek,za osobą co nic nie daję.Przełożę to do wszystkich ludzi którzy mnie wykorzystywali,więcej asertywności.Pozdrawiam.

Marlena

Witam czy jutro będą może jakieś wolne terminy?
Bardzo mi zależy na informacji wcześniej, żebym zdążyła zaklepać. Wysłałam wiadomość na skrzynkę i Skype też. Pozdrawiam

Tomasz

Dlaczego grafik cały czas pokazuje dni do 22? Nie przestawił się na nowy okres od 22 do 5…. Czy tylko mi się coś powaliło z przeglądarką? Czekałem 21go na nowy grafik i nic…

prllll

witam, skoro tak ciezko o termin to moze Pan poleci inne kompetentne osoby apropo odburzania?

Damian

Witam
Wiktorze wiem że niemożliwe jest dostanie się do Ciebie, mimo, że jestem z katowic, czy możesz polecić jakiego dobrego psychologa z znany lekarz lub telefon. 7 lat żyje z nerwicą ale ostatni rok to już tragedia. Dzięki

Sławomir

+1

kuba

Witam Pana Wiktora czy w najbliższym grafiku znajdą sie miejsca na terapie stałą bądz jednorazowe spotkanie? Jest taka szansa ? pozdrawiam