* !! Ważna informacja dla nowych osób poszukujących wolnego terminu. Otwórz proszę poniższą zakładkę i przeczytaj. !!

Nie możesz uzyskać wolnego terminu ani odpowiedzi? Przeczytaj dlaczego tak może być.

Szanowni Państwo,
jeśli będziecie Państwo potrzebowali umówić się ze mną na konsultację czy też stałe zajęcia online to można będzie tego dokonać tylko i wyłącznie poprzez poniższy kalendarz. Jeżeli nie będzie dostępnego w nim terminu, to oznacza, iż wolnych terminów po prostu obecnie nie ma, a ja nie zapisuję z dalekim wyprzedzeniem (maksymalnie 2,3 tygodnie, ale to stałych klientów).
Cieszę się, że moje usługi są poszukiwane, gdyż wiem, iż wiele osób korzystających z moich ofert poleca mnie, a to z kolei oznacza, że niektórzy doceniają moją pracę. Zauważyłem jednak, że spora ilość poszukujących (oczywiście nie wszyscy), którzy pytają o dostępny termin, różnie reaguje na brak mojej natychmiastowej odpowiedzi lub odpowiedź opóźnioną, bądź po prostu odmowę, gdy tego terminu wolnego nie ma.
Wiele osób mocno bierze to do siebie bądź uważa, że mają tak straszne zaburzenia, iż nawet ja nie chcę się nimi zajmować. Dlatego postanowiłem zamieścić poniższą informację, gdyż wnioski te są błędne.

Terminów dla sesji online brakuje a ja nie stosuje zapisów na dalszy czas, gdyż po pierwsze prowadzę głownie stałe zajęcia z klientami, którzy obecnie wyrażają wolę brania w nich udziału. Nie jestem w stanie przewidzieć kto i w jakim terminie zajęcia zakończy i to z różnych powodów. Czasami ktoś chce nawet po odburzeniu zająć się innymi sprawami emocjonalnymi i każdy ogólnie potrzebuje indywidualnego czasu na samo “wyjście” ze swoich zaburzeń. To wszystko siłą rzeczy rozkłada się mocno w różnym czasie, bo zmiany emocjonalne nie zachodzą zwykle szybko.
Nie mogę więc zapisać nowej osoby, wybiegając w przód terminem, gdyż nie wiem, czy będę potem mógł wyrobić się czasowo.
Po drugie jestem po prostu człowiekiem, który większą część swojego życia poświęcił na zaburzenia własne, ale także innych ludzi i spoko sam w pewnym sensie wybrałem taką drogę i w ogóle na to nie narzekam. Jednakże to nie oznacza, że jestem w stanie 15 godzin na dobę prowadzić zajęcia lub udzielać odpowiedzi pisemnie.
Przeciętny ze mnie człowiek i dlatego nie udzielam konsultacji na rowerze, spacerze, w trakcie kolacji, w nocy, w restauracji przez telefon, czyli “na już” itp. bez względu na to, co się u Państwa dzieje.
Po trzecie moja praca poprzez Skype to nie jedyne zajęcia psychologiczne i diagnostyczne, jakimi się zajmuję, gdyż samo to nie rozwijałoby mnie zawodowo, a więc na inne rzeczy również muszę i chcę poświęcić czas.
Przykro mi, jeśli ktoś z Państwa poczuł się dotychczas lub poczuje urażony brakiem terminów, bądź moimi opóźnieniami w ich ustaleniu oraz moją  granicą, jaką wytyczam w tym wszystkim, ale jest to całkiem normalne zjawisko.
Dziękuję wszystkim za zrozumienie.

Oczywiście moi stali klienci nadal zapisują się tak jak dotychczas, czyli po sesji. Informacja dotyczy tylko osób nowych.

 


1. Organizacja Kalendarza


*Na dole strony znajdziecie Państwo kalendarz informujący o wolnych, bądź zajętych terminach, lecz proszę wpierw przeczytać poniższy tekst związany z jego organizacją, co pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych pytań.

a) Jakie oferty obejmuje kalendarz?
– Zajęcia płatne zgodnie z usługami przedstawionymi tutaj – zobacz oferty płatne.
– Zajęcia bezpłatne, które wykonuję w ramach swojego Stowarzyszenia Zaburzeni – zobacz akcje stowarzyszenia.

W kalendarzu można będzie zaklepać (jeśli będzie miejsce):
– Terapię stałą indywidualną, która w kalendarzu nie ma oznaczenia, widoczny jest po prostu termin z daną godziną i jest albo wolny, bądź zajęty. Jeśli jest wolny i uda się go Państwu “zaklepać”, to w wypadku tak zarezerwowanego terminu, istnieje gwarancja dalszych rezerwacji terminów, tak jak dla stałego klienta.
– Pojedyncze konsultacje indywidualne, które w kalendarzu są oznaczone, jako Pojedyncza konsultacja” i w tym wypadku oznacza to, iż rejestracja w tym terminie nie daje gwarancji, iż w dalszych terminach będą wolne miejsca.
Jest to termin przeznaczony dla pojedynczego spotkania/konsultacji wyjaśniającej wątpliwości lub omawiającej określony problem. Nie jest to jednak terapia.
– Terapie grupowe dla osób zaburzonych i mają one oznaczenie “Terapia grupowa” (w tym wypadku jednak rezerwacje są dostępne tylko przy starcie danej grupy, a o takim wysarzeniu informuje zwykle ogłoszenie na blogu, dlatego polecam go subskrybować).
– Szkolenia dla psychologów i oznaczone są one w grafiku, jako “Szkolenia”.
– Czasami też udostępniam w kalendarzu wolne miejsca dla różnych akcji Stowarzyszenia, wówczas oznaczone są one w kalendarzu, jako “Stowarzyszenie” i nie są one przeznaczone dla płatnych sesji, tylko bezpłatnych spotkań organizowanych raz na jakis czas.

b) W jaki sposób w ogóle dokonuje zapisów?
– Pierwszeństwo mają stali klienci, czyli Ci, którzy korzystają z regularnej terapii. Dla nich wyznaczane są terminy zwykle po zakończeniu sesji i wpisywane przeze mnie w kalendarz.
– W taki sposób ustalam grafik na 7,14, bądź 21 dni do przodu.
– Gdy wszyscy są zapisani i zostaną jakieś wolne na terapię, to zostaną one udostępnione, a jeśli nie będzie takich miejsc, to możliwe, iż uda się ustalić choćby kilka miejsc na spotkanie konsultacyjne (ale nie zawsze tak się stanie).
–  Tak ustalony grafik jest publikowany na kolejne tygodnie w jeden ustalony z góry dzień i prawie zawsze jest to niedziela kończącą grafik obecny (dokładny termin publikacji grafiku na kolejne tygodnie, jest widoczny zaraz nad kalendarzem).

c) Instrukcja korzystania:
– Kiedy dany dzień wyświetla się w kalendarzu na czerwono, to oznacza, iż danego dnia nie ma ani jednego już wolnego terminu. Kiedy na biało, to oznacza, iż jest dostępne jakieś miejsce/miejsca.
– Po kliknięciu w dany dostępny dzień na kalendarzu, wyświetlą się Państwu możliwości rezerwacji, jeśli tylko dana godzina będzie wolna. Kiedy przy określonej godzinie widoczny jest szary napis “zarezerwowane”, to znaczy, iż termin jest zajęty, a jeśli zielony “zarezerwuj”, to termin jest wolny.
– “Klikając” wybrany wolny termin, zostaniecie Państwo poproszeni o podanie swojego imienia i nazwiska (można wpisać cokolwiek, nawet inicjały) oraz adres e-mail (ten proszę wpisać dokładnie).
– Następnie po rezerwacji terminu proszę o kontakt ze mną poprzez jedną z poniższych opcji z informacją o rezerwacji terminu:
1. Formularz kontaktowy e-mail.
2. Kliknij aby połączyć przez Skype.

4. Obecny terminarz:
– Obejmuje okres: 04.10.2021 – 01.10.2021
– Kolejny grafik ukaże się 31.10.2021 (około godziny 23, chyba, że nie ma niczego wolnego to wcześniej).

* Konsultacje pojedyncze  jestem w stanie określić, tylko w określony dzień ukazywania się grafiku na kolejny tydzień, dlatego obowiązuje zasada kto się załapie, to się załapie.

* Jeżeli odczuwasz dużą potrzebę terapii, konsultacji to nie czekaj na wolne miejsce, tylko szukaj pomocy proszę w innych miejscach, bowiem nie warto zwlekać a ja nie jestem w stanie pewnych rzeczy przewidzieć.

październik 2021
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Subscribe
Powiadom o
guest
126 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
prllll

witam, skoro tak ciezko o termin to moze Pan poleci inne kompetentne osoby apropo odburzania?

Damian

Witam
Wiktorze wiem że niemożliwe jest dostanie się do Ciebie, mimo, że jestem z katowic, czy możesz polecić jakiego dobrego psychologa z znany lekarz lub telefon. 7 lat żyje z nerwicą ale ostatni rok to już tragedia. Dzięki

kuba

Witam Pana Wiktora czy w najbliższym grafiku znajdą sie miejsca na terapie stałą bądz jednorazowe spotkanie? Jest taka szansa ? pozdrawiam

Żaneta

Witam, kiedy bedzie grafik?

Żaneta

Hej, jest cos moze dzis wolnego? 🙂

K R

kalendarz niezaktualizowany czy coś źle patrzę?

Kuba

Witaj Viktor. Trafiłem tutaj z kanału, divovic to świetna robota.
Słuchałem tego wkoło 4 tygodnie i bardzo wiele rzeczy zrozumiałem.
Chciałbym jednak się bardzo z Tobą skonsultować bo nie chcę też przesadzić ze zdobywaniem wiedzy samemu. Zauważyłem że miesza mi to co już poukladalem sobie w głowie.
Czy jest możliwość zapisania się na konsultacje poza kalendarzem?
A jeśli nie, to mógłbyś mi chociaż podpowiedzieć czy jeśli ja czasami wyśmieję swoje natręctwa, to nie jest to też wyparcie?
Powinienem tylko pozwalać?

Mariusz

Nie jest wyparciem, później zajęcia i ignorancja myśli natrętnych.

Sylwia

Czy dziś jest wolne miejsce na terapię. Chętnie skorzystam

Żaneta

Hej, jest cos wolnego? 🙂

Monk

Czy dzisiaj się coś pojawi wolnego w ten weekend, czy nie?
Wiele osób czeka na to pierwsze spotkanie i lepiej by było jakby się wcześniej informacja pojawiała.

Wiola

To chyba trzeba jakiegoś autoclickera zainstalować 😀 były trzy wolne terminy konsultacji i żadnego nie zaklepałam. Masakra 😀 Wiktor a tak prosiłam w mailu że jak się coś pojawi to żebyś napisał…za wolna jestem na takie wyścigi. 🙂

Miko

Ja znalazlem sposób, kopiuj wklej i się udało więc polecam na przyszłość he

Żaneta

Mi też bardzo zależy na terapii… Lub chociaż jednej konsultacji, od dziecka OCD, później silne zaburzenia lękowo-depresyjne, uzależnienienie od benzodiazepin, silna DD/DP, duże stany depresyjne … Chodzę na terapie, ale jednak nie do konca mi to gra. Ostatnio słyszę ciągle to somo… Mysli to myśli, życzliwość, akceptacja, ,teraźniejszośc, jogi, medytacje, ja wiem że to wszystko potrzebne. Ale chcialabym teraz cos wiecej dowiedziec sie o OCD, jak z tym działać, poznać mechanizmy, rozronic co jest życiem a co obsesjami, kompulsjami, tego terapeutka mi nie wyjasnia…

Last edited 5 miesięcy temu by Żaneta
tomek

Wysłałem wiad. do Pana, proszę o kontakt przy ustalaniu kolejnych tygodni, potrzebuję terapii dla depersonalizacji. Dziękuję

Karolina

Witam ,
Wiktorze, poszukuję jednej godzinki tylko na konultację. Jakby się coś zwolniło, lub znalazł termin….Poproszę o informację:)