**** Szanowni Państwo przed wysłaniem zapytania o termin proszę o odczytanie poniższego tekstu. *****
**** Kalendarz z terminami znajduje się na samym dolej strony. ****


1. Usługi, których dotyczy poniższy kalendarz.


 a) Jakie oferty obejmuje poniższy kalendarz?
– Kalendarz obejmuje tylko i wyłącznie sesje indywidualne dla stałej terapii, bądź pojedynczej konsultacji psychologicznej.
Link do oferty sesji: indywidualna terapia i konsultacja.

– Wszystkie inne usługi (np. terapie grupowe, szkolenia itp.), które wykonuję odpłatnie, czy też nieodpłatnie (dla stowarzyszeń) mają własne formy rejestracji terminów.
Szczegóły o wszystkich możliwych usługach, oraz możliwościach zapisu znajdują się pod linkami:
pozostałe odpłatne usługi psychologiczne i terapeutyczne, a także: nieodpłatna działalność dla Stowarzyszenia SPZ&O


 


2. Brak wolnego terminu. Dlaczego? Co wtedy?


 a) Ograniczona liczba miejsc.
Drodzy Państwo proszę nie brać do siebie częstego braku wolnych terminów, gdyż wynika to naprawdę z  >>>> braku tych terminów.
Natomiast z uwagi, iż wiele osób bardzo osobiście (zupełnie niepotrzebnie) bierze do siebie brak wolnych miejsc na terapię, napiszę dlaczego tak między innymi jest.

Żeby można było do pracy psychologicznej podchodzić z pasją, a także mieć możliwości zdobywania nowych doświadczeń zawodowych oraz rozwoju, potrzeba bardzo urozmaicać rodzaj wykonywanej pracy psychologicznej.
Dlatego też na co dzień w ciągu tygodnia, poza terapiami związanymi z zaburzeniami wszelakimi wykonuję prace w postaci:
* Prowadzę spotkania terapeutyczne dla dwóch stowarzyszeń, w tym własnego, a także szkolenia i praktyki dla studentów psychologii klinicznej.
* Orzecznictwa i diagnostyki psychologicznej w zakresie zaburzeń oraz chorób psychicznych. Diagnozy zaburzeń neuropsychologicznych oraz niepełnosprawności.

Z powodu takiego doboru i podziału pracy, dla terapeutycznych sesji indywidualnych i konsultacji psychologicznych, pozostaje mi tygodniowo około 20 godzin/miejsc, które są już zwykle zaklepane przez dotychczasowych klientów.

b) Terapie to zwykle nie “hop siup”.
Z reguły terapie potrzebują bardzo indywidualnego lecz zazwyczaj dłuższego czasu, aby dana osoba wobec swoich rozmaitych problemów i emocji, zaczęła nastawiać się inaczej niż czyniła to do tej pory. Dzięki czemu może zainicjować jakieś realne zmiany.
Dodatkowo istnieje zadanie najważniejsze, czyli stać się w tych nowych postawach osobą bardziej samodzielną (co jest celem mojej terapii samej w sobie).
Tak więc, to 20 miejsc tygodniowo nie zwalnia się szybko, a do tego nie sposób przewidzieć kiedy może to nastąpić.

Nie jest to moja zła wola, ani też ignorowanie Państwa problemów i wiadomości. Po prostu nie posiadam takich możliwości czasowych, jak również fizycznych, aby regularnie i na bieżąco tworzyć nowe miejsca na konsultację/terapię, czy też zawsze udzielać szybko odpowiedzi w kwestii terminów.

c) Jeśli nie ma terminu wolnego, to czy można zapisać się jakoś poza kalendarzem? Czy istnieje lista rezerwowych?
* Osoby, które do tej pory nie miały u mnie stałej terapii lub miały ją dość dawno i z jakichś powodów zrobiły sobie przerwę, nie mogą zapisać się na terapię indywidualną inaczej niż poprzez poniższy kalendarz.
*
Nie prowadzę listy rezerwowych. Pomysł ten nie sprawdza się z uwagi na to, iż bardzo szybko miejsca rezerwowe się zapełniają.
Przez co w bardzo krótkim czasie powstaje długa kolejka, która prowadzi do oczekiwań, pytań oraz stresu po stronie zapisanych (czy to już, czy nie już).
Dlatego wyznaję zasadę publikacji terminarza w określonym terminie, i kto się zapisze ten się zapisze.

d) Co mam zrobić jeśli nie mogę się do Ciebie zapisać, czy polecasz kogoś innego?
* Nie stosuję polecania z prostej przyczyny. Nie korzystam z terapii, tak więc nie mam zielonego pojęcia czy dana osoba (może nawet i znajoma) prowadzi tę terapię w miarę solidnie.
Dodatkowo nie uznaję zasady podawania pod nos terapii (szczególnie gdy z tej konkretnej nie korzystało się z niej samemu), bowiem jej dobór, a także samej osoby psychologa/terapeuty/psychiatry, to bardzo indywidualna sprawa.
* Co więc robić? Można np. przejrzeć sobie różne społeczności powiązane z interesująca nas tematyką. Zapytać o to, czy ktoś mógłby od siebie kogoś polecić, z kogo usług niedawno korzystał.
Następnie można sprawdzić poprzez internet, czy polecona osoba może coś publikuje w sieci? Może ma opis sposobu swojej pracy?
Być może ma podany nurt terapeutyczny?
Wówczas można trochę tego i owego poczytać, a kiedy się chociaż trochę z tym utożsamimy, to może warto po prostu spróbować?

Czasami trzeba próbować i szukać do skutku. Nie jest przecież powiedziane, że np. ja każdemu przypadnę do gustu i oczekiwań. 

 


3. W jaki sposób działa ten kalendarz?


 a) Sposób zapisywania.
* Pierwszeństwo mają stali klienci a więc te osoby, które korzystają z regularnej terapii. Dla nich wyznaczane są terminy zwykle po zakończeniu sesji, bądź w innym dogodnym terminie.
* W taki sposób ustalam grafik na 14 lub 30 dni do przodu.
* Gdy wszyscy są zapisani i zostaną jakieś wolne miejsca na terapię/konsultację, to zostaną one udostępnione w poniższym kalendarzu.
* Ustalony grafik na kolejne tygodnie jest publikowany w jeden ustalony z góry dzień. Prawie zawsze jest to niedziela kończąca grafik obecny (dokładny termin publikacji grafiku jest widoczny zaraz nad kalendarzem).
* Wolne terminy dokładnie jestem w stanie ustalić maksymalnie dzień przed publikacją kalendarza, gdyż niektórzy zwlekają z zapisami na ostatni moment. Dlatego nie jestem w stanie wcześniej określić wolnego miejsca.

b) Instrukcja korzystania:
* Po kliknięciu w dany dostępny dzień na kalendarzu, wyświetlą się Państwu możliwości rezerwacji, jeśli tylko dana godzina będzie wolna.
* Klikając wybrany wolny termin, zostaniecie Państwo poproszeni o podanie swojego imienia i nazwiska (można wpisać cokolwiek, nawet inicjały) oraz adres e-mail (ten proszę wpisać dokładnie).
– Następnie po rezerwacji terminu, proszę o kontakt ze mną poprzez jedną z poniższych opcji i informację o rezerwacji terminu:
1. Formularz kontaktowy e-mail.
2. Kliknij aby połączyć przez Skype.


4. Kalendarz


a) Obecny terminarz:
* Obejmuje okres: 10.01.2022 – 31.01.2022
* Kolejny grafik ukaże się 31.01.2022 około godziny 23:00.

* Wolne miejsca jestem w stanie określić w określony dzień ukazywania się grafiku na kolejny okres.
* Jeżeli odczuwasz potrzebę terapii, konsultacji nie czekaj na wolne miejsce u mnie w nieskończoność. Szukaj pomocy proszę w innych miejscach, bowiem nie warto zwlekać.

styczeń 2022
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Subscribe
Powiadom o
guest
130 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena

Witam czy jutro będą może jakieś wolne terminy?
Bardzo mi zależy na informacji wcześniej, żebym zdążyła zaklepać. Wysłałam wiadomość na skrzynkę i Skype też. Pozdrawiam

Tomasz

Dlaczego grafik cały czas pokazuje dni do 22? Nie przestawił się na nowy okres od 22 do 5…. Czy tylko mi się coś powaliło z przeglądarką? Czekałem 21go na nowy grafik i nic…

prllll

witam, skoro tak ciezko o termin to moze Pan poleci inne kompetentne osoby apropo odburzania?

Damian

Witam
Wiktorze wiem że niemożliwe jest dostanie się do Ciebie, mimo, że jestem z katowic, czy możesz polecić jakiego dobrego psychologa z znany lekarz lub telefon. 7 lat żyje z nerwicą ale ostatni rok to już tragedia. Dzięki

Sławomir

+1

kuba

Witam Pana Wiktora czy w najbliższym grafiku znajdą sie miejsca na terapie stałą bądz jednorazowe spotkanie? Jest taka szansa ? pozdrawiam

Żaneta

Witam, kiedy bedzie grafik?

Żaneta

Hej, jest cos moze dzis wolnego? 🙂

K R

kalendarz niezaktualizowany czy coś źle patrzę?

Kuba

Witaj Viktor. Trafiłem tutaj z kanału, divovic to świetna robota.
Słuchałem tego wkoło 4 tygodnie i bardzo wiele rzeczy zrozumiałem.
Chciałbym jednak się bardzo z Tobą skonsultować bo nie chcę też przesadzić ze zdobywaniem wiedzy samemu. Zauważyłem że miesza mi to co już poukladalem sobie w głowie.
Czy jest możliwość zapisania się na konsultacje poza kalendarzem?
A jeśli nie, to mógłbyś mi chociaż podpowiedzieć czy jeśli ja czasami wyśmieję swoje natręctwa, to nie jest to też wyparcie?
Powinienem tylko pozwalać?

Mariusz

Nie jest wyparciem, później zajęcia i ignorancja myśli natrętnych.

Sylwia

Czy dziś jest wolne miejsce na terapię. Chętnie skorzystam

Żaneta

Hej, jest cos wolnego? 🙂

Monk

Czy dzisiaj się coś pojawi wolnego w ten weekend, czy nie?
Wiele osób czeka na to pierwsze spotkanie i lepiej by było jakby się wcześniej informacja pojawiała.

Wiola

To chyba trzeba jakiegoś autoclickera zainstalować 😀 były trzy wolne terminy konsultacji i żadnego nie zaklepałam. Masakra 😀 Wiktor a tak prosiłam w mailu że jak się coś pojawi to żebyś napisał…za wolna jestem na takie wyścigi. 🙂

Miko

Ja znalazlem sposób, kopiuj wklej i się udało więc polecam na przyszłość he

Żaneta

Mi też bardzo zależy na terapii… Lub chociaż jednej konsultacji, od dziecka OCD, później silne zaburzenia lękowo-depresyjne, uzależnienienie od benzodiazepin, silna DD/DP, duże stany depresyjne … Chodzę na terapie, ale jednak nie do konca mi to gra. Ostatnio słyszę ciągle to somo… Mysli to myśli, życzliwość, akceptacja, ,teraźniejszośc, jogi, medytacje, ja wiem że to wszystko potrzebne. Ale chcialabym teraz cos wiecej dowiedziec sie o OCD, jak z tym działać, poznać mechanizmy, rozronic co jest życiem a co obsesjami, kompulsjami, tego terapeutka mi nie wyjasnia…

Last edited 8 miesięcy temu by Żaneta