Witaj, 🙂
poniżej przedstawiam ofertę zajęć indywidualnych, dla osób z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, kłopotliwymi reakcjami wynikającymi z błędnych schematów i przekonań oraz tych, którzy mają trudności z wyrażaniem własnych emocji i siebie.

Przed zapisaniem się na spotkanie, poznaj proszę wszystkie poniższe informacje.

Czego możesz oczekiwać?

Zapoznaj się proszę z informacjami o sposobach mojej pracy, oraz tym czego możesz oczekiwać od Naszych spotkań.

O mnie

Przed współpracą warto chociaż trochę poznać jakie psychologiczne podejście preferuję, a także z jakiego powodu.

l

Regulamin Współpracy

Sesje tego rodzaju wymagają posiadania regulaminu, po to aby mieć jasność co do wspólnych działań i oczekiwań.

Organizacja spotkań


a) Najlepiej zacząć od:
 zakładek „Czego możesz oczekiwać?” ; „Informacje o mnie” ; „Regulamin Współpracy”.

b) Miejsce spotkań, czas oraz cena:
 oferuję spotkania on-line. Łączymy się poprzez aplikację Skype lub Google Hangouts
– czas trwania spotkania: 50 minut, 
– cena: 100 złotych za jedno spotkanie. 

c) Więcej informacji w rozwijanych zakładkach poniżej:

 

Jakie zaburzenia i problemy obejmuje oferta?

Kliknij i zobacz więcej informacji

a) Zaburzenia lękowe:
–  zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (nerwica natręctw),
–  zaburzenia lękowe z napadami paniki, lękiem wolnopłynącym (nerwica lękowa z lub bez agorafobii),
–  lęk społeczny (fobia społeczna),
–  zaburzenia depresyjne,
–  zaburzenia hipochondryczne.

b) Derealizacja i depersonalizacja.

c) Konflikty wewnętrzne, trudna przeszłość:
–  DDA/DDD,
–  trudne przeżycia z przeszłości,
–  konflikty i problemy emocjonalne występujące z uwagi na obecnie trwające problemy i trudne sytuacje.

d) Inne problemy emocjonalne:
–  brak umiejętności (z różnych przyczyn) wyrażania swoich emocji oraz potrzeb,
–  przerost wewnętrznego krytyka,
–  niskie poczucie wartości i brak asertywności,
–  niedojrzałość emocjonalna (praca poprzez zdobywanie nowych doświadczeń i to nie tylko tych związanych z przyjemnymi emocjami),
–  skupianie się na innych, jednocześnie zaniedbując własne sprawy i potrzeby,
–  perfekcjonizm,
–  potrzeba wsparcia emocjonalnego przy rozpoczynaniu brania leków np. antydepresyjnych i ich odstawianiu,
–  zachowania unikające i wypierające negatywne myśli, emocje itp.

e) Zaburzenia osobowości:
–  zaburzenie osobowości lękowej ; zależnej ; unikającej,
–  osobowość anarkastyczna,
–  zaburzenie osobowości z pogranicza, borderline.

 f) Choroby psychiczne:
–  choroba dwubiegunowa,
–  choroba schizofrenii.
Uwaga – w wypadku chorób psychicznych (punkt f) zajęcia ze mną ograniczają się do nauki rozpoznawania sytuacji, okoliczności, które mogą przyczyniać się do epizodów psychotycznych lub depresyjnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii.
A także na ogólnej pracy nad emocjami i relacjami społecznymi

Czy otrzymasz ode mnie poradę "na wszystko"?

Kliknij i zobacz więcej informacji

a) Jak się przygotować?
Na  pierwszym i zazwyczaj drugim spotkaniu rozmawiamy o Tobie i powodach, dla których się do mnie Drogi Kliencie zgłosiłeś.
A więc przygotowaniem będzie ułożenie sobie ewentualnych pytań do mnie, i zastanowienie się nad sposobem przedstawienia problemu.

Wiem, iż wiele osób stresuje się pierwszymi spotkaniami, dlatego zaznaczam, że nie gryzę i jestem cierpliwym człowiekiem w tych tematach. ;p

b) Czy uzyskasz ode mnie poradę „na wszystko”?
Zastanawiałem się na początku pracy jak pogodzić bycie „Guru”, z pracą typowo psychologiczną ale jak zawsze znalazłem złoty środek. 🙂

Zaburzenia lękowe, osobowości, błędne przekonania oraz problemy emocjonalne.

„Porada” to złe słowo, lepszy o wiele i oddający właściwy sens jest wyraz „zawodowa wskazówka”.
Możesz ją ode mnie jak najbardziej uzyskać w tematach zaburzeń lękowych, mechanizmów i możliwości określonego nastawienia się wobec tego.
To samo dotyczy schematów, błędnych przekonań i różnych cech osobowości, czyli utrwalonych zachowań oraz reakcji emocjonalnych.
A więc podpowiem Ci jak możesz np. zareagować na atak paniki, myśl natrętną, lęk, niepokój, wyuczone zachowanie czy emocje jak choćby nadmierne poczucie winy.
Jednakże w sytuacji kiedy potrzeba popracować nad przyczynami pojawienia się problemów, aby np. zmniejszyć poziom wewnętrznego żalu, czy też pogodzić się z przeszłością, bądź pracujemy nad problemami z emocjami i ich wyrażaniem – nie zawsze mogę udzielić bezpośredniej wskazówki zawodowej. Gdyż czasami potrzeba abyś pewne rzeczy Drogi Kliencie dostrzegł sam. Tyczy się to także osobistych spraw czy też życiowych decyzji.

Diagnoza problemu.
Preferuję nie tyle co „wystawianie efek” (choć jeśli zechcesz to również podam), bowiem tym zwykle zajmują się lekarze psychiatrzy ale szczegółowe rozbicie problemu z emocjami i psychiką.  Wskazanie konkretnych blokad i mechanizmów.
Gdyż to własnie to tak naprawdę najbardziej przydaje się na zajęciach i umożliwia posuwanie się krok po kroku do przodu.

Dieta, suplementy itp.
Otrzymuje również wiele pytań w kwestii stosowania leków przeznaczonych dla zaburzeń emocjonalnych, diety czy też suplementów, bądź różnych tematów pokrewnych.
Nie jestem lekarzem ani dietetykiem – to zaznaczam jako pierwsze. Natomiast posiadam dość szeroką hobbystyczną dodatkową wiedzę w tym zakresie i na Twoje życzenie mogę się nią podzielić. Jednakże zawsze zaznaczam, że w wypadku tej części jest to moja prywatna opinia. A więc również „wskazówka” ale nie zawodowa – a prywatna, hobbystyczna. Każdą z nich polecam skonsultować przede wszystkim z lekarzem. Gdyż nie posiadam uprawnień lekarskich, aby móc wyrażać opinie w tym temacie w kontekście zawodowym.

 

Sposoby płatności za usługę.

Kliknij i zobacz więcej informacji

Dane do wykonania płatności otrzymasz po rejestracji terminu.

Będziesz mógł ją wykonać poprzez:
– Paypal,
– przelew na konto bankowe krajowe lub zagraniczne.

Zapisy na zajęcia i kontakt


a) Rejestracji dokonasz poprzez kalendarz:
Kliknij i przejdź do terminarza

b) Formularz kontaktowy:
Kontakt do mnie

Poniżej możesz zostawić opinię dotyczacą zajęć. Dziękuję za wszelką informację zwrotną. 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
259 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina

Ja dzięki Wiktorowi poczułam pierwszy raz w życiu, że wszystko jest ze mną w porządku mimo nerwicy i DDA, że nie zwariowałam i nie zwariuję no może dopiero na starość:D, zyskałam dystans do życia i wyrozumiałość dla siebie i innych, wcześniej nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Będę mu wdzięczna do końca życia, że podzielił się swoją wiedzą i znalazł czas również dla mnie, dziękuję Wiktor!

Darek od schiza

Aż zostawię komentarz. 🙂 Dziwiłem się tym terminom bo chyba nigdy i nigdzie tak długo nie czekalem na jakąkolwiek wizytę i zaczelem zastanawiać się co jest. Już jednak wiem i rozumiem. Miałem dziś i omawialiśmy strach przed utratą kontroli i omdleniem. Godzine czterdzieści minut mi poświęcił mimo umówionej i opłaconej sesji godzinnej. Atmosfera prawie koleżeńska ale z profesjonalna odpowiedzią na każde pytanie i wątpliwość które ostatnio mnie nachodziły. Wystrzelałem się cały z pytań i dobrze ze spotkanie nagrane.
Mimo że chodzę na terapię w innym miejscu to gdyby była tylko możliwość chodziłbym i do Wiktora. Wszystko jest ogólnie podobne ale też bardzo różne, jest to ekstraliga. Dziękuję za wój czas dziś i odpoczynku życzę i czasami pamiętaj o mnie w kalendarzu. 🙂 Darek od schiza i omdlenia 🙂

Klaudynka

Chciałoby się mieć ten głos rozsądku na co dzień 😉 miałam baaaardzo baaardzo stawiające na nogi 3 sesje i mam dlatego apel do chodzących na stałą terapię że jak wiecie już co robić to uchylcie trochę miejsca 😉 ja potrzebuję tak 20-30 sesji bo trudno się połapać w tych różnych teraz materiałach i potrzeba, aby ktoś postawił na ziemi wyjaśnieniami chociaż czasami, a mogłam mieć tylko 3 sesje nad czym ubolewam ale też jestem za nie wdzieczna

Milena

Mam natretne myśli dotyczące śmieci i zrobienia krzywdy swojemu dziecku, chodziłam na terapie ale dopiero twoje wpisy otworzyły mi oczy, prosze o pomoc

BEATA 30

Cześć Wiktor. Wszyscy tutaj piszecie o atakach paniki, DD,fobii itd. Ciągle czytam o tym,aby przekonać swój umysł (podświadomość) że nie ma zagrożenia. Do czego zmierzam.A do tego ,że chyba łatwiej jest wyjsc z nerwicy kiedy wiesz ,że konkretnie się czegoś boisz ,czyli np boisz się wychodzenia z domu i działasz w tym kierunku ,w sensie ,że przelamujesz lęk wychodząc z domu. I ja się tak zastanawiam,bo w mojej nerwicy nie ma ataków paniki, nie ma dd itd. Więc jak ja mam działać na swoje leki,skoro ja nie wiem czego się boję. Moja nerwica to ciągły niepokoj jakby w przeponie, tzw bujaki cos jak zawroty głowy. Jak ja mam tu działać kiedy nie wiem czego się boję, tzn moje obawy to głównie o przyszłość. Zamartwianie się o irracjonalne sprawy. Np. Nie mam pracy dłuższy czas i to jakby wzbudza niepokój,wcześniej bałam się że zostanę sama , boje sie co bede robic w dlugie wieczory,o takie pierdoly i powiedz mi jak tu działać?Jak przekonać umysł,że nie ma zagrożenia? Dodam,że te zawroty mnie wykanczaja. Nie da się normalnie funkcjonować. Strasznie się w to wkrecilam i wydaje mi się, że ja teraz się boję bardziej o to czy jutro będę miała dalej te zawroty. A to wszystko porobiło mi się odkąd odstawiłam tabletki,wcześniej się tak nie czułam. Pomóż,prosze

Ghost

To też nie jest tak , że wszyscy mają tylko jakieś typowe nerwicowe strachy . Ja też np miałem bardzo duże zamartwianie się o przyszłość , teraz umiem już wiele po prostu zostawiać i ucinać. Właśnie tak trzeba pracować nad uspokojeniem rozszalałych emocji bo nie wchodzisz w coś co podpowiadają ci emocje i myśli, nie łączysz się z tym w całości . Dopóki nie przyjmiesz , że to wszystko myśli i objawy i nie zaakceptujesz tego to tematy mogą być różne .

KarolinaZ

Pora więc i na moją opinię. 🙃Spotkania z Wiktorem trwały w moim wypadku ponad dwa lata, ale nie spotykaliśmy się co tydzień, tylko raczej w odstępach 2 – 3 tygodniowych, co po czasie polecam, bo tydzień to za mało aby przemyśleć swoje działania. Jest wspanialym przewodnikiem życiowym a problemy omawia i przedstawia rozwiązania życiowo bez owijania w bawełnę. Na czym skorzystałam? Zaczęłam mocniej stąpać po ziemi bez gonitwy za zamartwieniami. Lepiej reagować na emocje i stres, powiedziałabym, że bardziej rzeczowo, co chyba najtrudniej mi szło. Ucięłam toksyczne dla mnie relacje i nie martwię się już w momentach, w których kogoś nie zadowalam. Stawiam mocniej na samą siebie i przychodzi mi to coraz bardziej naturalnie i nie muszę się już często nawet nad tym zastanawiać. Wybieram siebie najpierw i już 🙃 Dawniej stawiałam na innych oraz na to, co pomyślą i miałam przez to po czasie napady paniczne, po których wiele dni nie mogłam dojść do siebie. Teraz ich po prostu już nie mam.
Nie zawsze jeszcze siebie w pełni doceniam, bo nie wszystkie momenty jeszcze wyłapuję, w których zamiast docenić siebie, to nie robię tego, ale idzie to coraz lepiej i myślę, że tak jak w wypadku zrobienia porządku z martwieniem się i nadskakiwaniem innym to w końcu i to stanie się moją nową życiową reakcją. Wszystkim polecam pracę nad sobą i mam na myśli nie tylko tę konkretną terapię z Wiktorem, ale ogólnie chęć do pracy nad sobą.
Samego Wiktora nie da się nie polecić, szczególnie jak się już ma za sobą trochę doświadczeń na terapiach. Mnie się bardzo dobrze współpracowało. Kłopotliwa była czasami terminowość Wiktora, bo robi chyba za wiele rzeczy naraz, ale podchodzę już niestety 😝 pod 40stkę, miałam już terapie i wiem, że drugiego takiego przewodnika to można jedynie ze świecą szukać i czuję, że gdyby nie robił tych wszystkich rzeczy naraz, to też nie mógłby mi tak wiele przekazać, co zrobił a ja to wykorzystałam i dlatego z czystym sumieniem polecam. 😚

Netka

Ułożył mi więcej w głowie przez trzy sesje, niż sama się namyślałam 2 lata. 🤣 Długo się czeka ale warto skorzystać z konsu, samemu jednak trudno na pewne rzeczy wpaść. Dziękuje i dużo siły życzę

Elżbieta

Wiktor jest niezastąpiony chaos w głowie. Nie miałam terapii jako takiej bo z terapii już korzystałam zanim znalazłam emocjobranie i zresztą trudno było o wolny termin na nią, ale spotkałam się z Wiktorem kilkadziesiąt razy i dzięki niemu zupełnie inaczej spojrzałam na konflikty wewnątrz mnie oraz moją całą rodzinę i wszystko co złe z nią związane. Rozumiem więcej i wiem jak działać na czucie się winną za wszystko co dzieje się w moim życiu. Dziękuję po stokroć.

Dariusz

Widzę, że wspomina Pan dużo o terapii schematów i mam pytanie, czy uważa Pan, że jest ona skuteczna i równa terapi psychodynamicznej? Będę wdzięczny za odpowiedź

Tomek

Witam chciałbym się zapisać i czy mógłby mi pan przedstawić co i jak i jaka jest oferta?

Aneta

Panie Wiktorze wiem, że jest Pan zajęty i ma dużo na głowie, ale czy mógłby mi Pan tylko potwierdzić czy mając natręty można też mieć silne odczucia fizyczne z tym związane? Boje się bardzo, że coś sobie zrobię i czuję wtedy takie silne impulsy w rekach, nogach, czy to jest normalne? Bardzo mi zależy na Pana zdaniu i przepraszam, że tak na stronie pytam

Anet

Dziękuję za odpowiedzi. Myśli już jako tako ignorowałam powoli to mi po prostu dorzucilo do pieca od strony tych impulsów i potrzebowałam się upewnić. Nie mam wyjścia muszę na razie to oswoić i też ignorować. Nerwica to straszne dziadostwo

Gosia

Czy natretne myśli mogą się w coś przerodzić gorszego? Ciągle mi takie pojawiają się myśli, że jednak od nich zwariuje.

R dlD

Hi jak się można zapisać na spotkanie? Robert

Małgorzata

Panie Wiktorze bardzo proszę o ustosunkowanie się do słów mojego psychiatry, że w zaburzeniach lękowych natretne myśli nie występują codziennie. Poszłam do lekarza tak zobaczyć co mi powie i zdebiałam po tym. Mam myśli natretne o chorobach psychicznych, opętaniu więc takie słowa wzmocniły moje analizy. Co robić teraz?

Gosia

Ma Pan rację to był drugi już lekarz z kolei i wiele czytałam o tym czy to co ja mam jest normalne. Tym razem dostałam nauczkę choć niewiele mi ta świadomość daje, bo jeszcze bardziej się boję. Na dodatek ciągle mi się te myśli zmieniają, jednego dnia mówią zabij się, drugiego nie zabijesz się i będziesz cierpieć, czy to wszystko naprawdę są normalne natręctwa? Od roku żyję w nieustannym napięciu, leki pomogły mi tylko na sen ale w ciągu dnia nadal jest źle. Chodziłam na terapię, ale o nerwicy niewiele rozmawialiśmy, teraz korzystam internetowo do innej psycholog, ale jak spytałam o te myśli to poprosiła o konsultację z psychiatrą żeby może zmienić leki i dotrzeć do sedna problemu potem na terapii. Nie wiem już co robić, dużo czytałam ale wydaje mi się, że nikomu się tak natrętne myśli nie zmieniają.