Witaj, 🙂
poniżej przedstawiam ofertę zajęć indywidualnych, dla osób z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, kłopotliwymi reakcjami wynikającymi z błędnych schematów i przekonań oraz tych, którzy mają trudności z wyrażaniem własnych emocji i siebie.

Przed zapisaniem się na spotkanie, poznaj proszę wszystkie poniższe informacje.

Czego możesz oczekiwać?

Zapoznaj się proszę z informacjami o sposobach mojej pracy, oraz tym czego możesz oczekiwać od Naszych spotkań.

O mnie

Przed współpracą warto chociaż trochę poznać jakie psychologiczne podejście preferuję, a także z jakiego powodu.

l

Regulamin Współpracy

Sesje tego rodzaju wymagają posiadania regulaminu, po to aby mieć jasność co do wspólnych działań i oczekiwań.

Organizacja spotkań


a) Najlepiej zacząć od:
 zakładek „Czego możesz oczekiwać?” ; „Informacje o mnie” ; „Regulamin Współpracy”.

b) Miejsce spotkań, czas oraz cena:
 oferuję spotkania on-line. Łączymy się poprzez aplikację Skype lub Google Hangouts
– czas trwania spotkania: 50 minut, 
– cena: 100 złotych za jedno spotkanie. 

c) Więcej informacji w rozwijanych zakładkach poniżej:

 

Jakie zaburzenia i problemy obejmuje oferta?

Kliknij i zobacz więcej informacji

a) Zaburzenia lękowe:
–  zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (nerwica natręctw),
–  zaburzenia lękowe z napadami paniki, lękiem wolnopłynącym (nerwica lękowa z lub bez agorafobii),
–  lęk społeczny (fobia społeczna),
–  zaburzenia depresyjne,
–  zaburzenia hipochondryczne.

b) Derealizacja i depersonalizacja.

c) Konflikty wewnętrzne, trudna przeszłość:
–  DDA/DDD,
–  trudne przeżycia z przeszłości,
–  konflikty i problemy emocjonalne występujące z uwagi na obecnie trwające problemy i trudne sytuacje.

d) Inne problemy emocjonalne:
–  brak umiejętności (z różnych przyczyn) wyrażania swoich emocji oraz potrzeb,
–  przerost wewnętrznego krytyka,
–  niskie poczucie wartości i brak asertywności,
–  niedojrzałość emocjonalna (praca poprzez zdobywanie nowych doświadczeń i to nie tylko tych związanych z przyjemnymi emocjami),
–  skupianie się na innych, jednocześnie zaniedbując własne sprawy i potrzeby,
–  perfekcjonizm,
–  potrzeba wsparcia emocjonalnego przy rozpoczynaniu brania leków np. antydepresyjnych i ich odstawianiu,
–  zachowania unikające i wypierające negatywne myśli, emocje itp.

e) Zaburzenia osobowości:
–  zaburzenie osobowości lękowej ; zależnej ; unikającej,
–  osobowość anarkastyczna,
–  zaburzenie osobowości z pogranicza, borderline.

 f) Choroby psychiczne:
–  choroba dwubiegunowa,
–  choroba schizofrenii.
Uwaga – w wypadku chorób psychicznych (punkt f) zajęcia ze mną ograniczają się do nauki rozpoznawania sytuacji, okoliczności, które mogą przyczyniać się do epizodów psychotycznych lub depresyjnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii.
A także na ogólnej pracy nad emocjami i relacjami społecznymi

Czy otrzymasz ode mnie poradę "na wszystko"?

Kliknij i zobacz więcej informacji

a) Jak się przygotować?
Na  pierwszym i zazwyczaj drugim spotkaniu rozmawiamy o Tobie i powodach, dla których się do mnie Drogi Kliencie zgłosiłeś.
A więc przygotowaniem będzie ułożenie sobie ewentualnych pytań do mnie, i zastanowienie się nad sposobem przedstawienia problemu.

Wiem, iż wiele osób stresuje się pierwszymi spotkaniami, dlatego zaznaczam, że nie gryzę i jestem cierpliwym człowiekiem w tych tematach. ;p

b) Czy uzyskasz ode mnie poradę „na wszystko”?
Zastanawiałem się na początku pracy jak pogodzić bycie „Guru”, z pracą typowo psychologiczną ale jak zawsze znalazłem złoty środek. 🙂

Zaburzenia lękowe, osobowości, błędne przekonania oraz problemy emocjonalne.

„Porada” to złe słowo, lepszy o wiele i oddający właściwy sens jest wyraz „zawodowa wskazówka”.
Możesz ją ode mnie jak najbardziej uzyskać w tematach zaburzeń lękowych, mechanizmów i możliwości określonego nastawienia się wobec tego.
To samo dotyczy schematów, błędnych przekonań i różnych cech osobowości, czyli utrwalonych zachowań oraz reakcji emocjonalnych.
A więc podpowiem Ci jak możesz np. zareagować na atak paniki, myśl natrętną, lęk, niepokój, wyuczone zachowanie czy emocje jak choćby nadmierne poczucie winy.
Jednakże w sytuacji kiedy potrzeba popracować nad przyczynami pojawienia się problemów, aby np. zmniejszyć poziom wewnętrznego żalu, czy też pogodzić się z przeszłością, bądź pracujemy nad problemami z emocjami i ich wyrażaniem – nie zawsze mogę udzielić bezpośredniej wskazówki zawodowej. Gdyż czasami potrzeba abyś pewne rzeczy Drogi Kliencie dostrzegł sam. Tyczy się to także osobistych spraw czy też życiowych decyzji.

Diagnoza problemu.
Preferuję nie tyle co „wystawianie efek” (choć jeśli zechcesz to również podam), bowiem tym zwykle zajmują się lekarze psychiatrzy ale szczegółowe rozbicie problemu z emocjami i psychiką.  Wskazanie konkretnych blokad i mechanizmów.
Gdyż to własnie to tak naprawdę najbardziej przydaje się na zajęciach i umożliwia posuwanie się krok po kroku do przodu.

Dieta, suplementy itp.
Otrzymuje również wiele pytań w kwestii stosowania leków przeznaczonych dla zaburzeń emocjonalnych, diety czy też suplementów, bądź różnych tematów pokrewnych.
Nie jestem lekarzem ani dietetykiem – to zaznaczam jako pierwsze. Natomiast posiadam dość szeroką hobbystyczną dodatkową wiedzę w tym zakresie i na Twoje życzenie mogę się nią podzielić. Jednakże zawsze zaznaczam, że w wypadku tej części jest to moja prywatna opinia. A więc również „wskazówka” ale nie zawodowa – a prywatna, hobbystyczna. Każdą z nich polecam skonsultować przede wszystkim z lekarzem. Gdyż nie posiadam uprawnień lekarskich, aby móc wyrażać opinie w tym temacie w kontekście zawodowym.

 

Sposoby płatności za usługę.

Kliknij i zobacz więcej informacji

Dane do wykonania płatności otrzymasz po rejestracji terminu.

Będziesz mógł ją wykonać poprzez:
– Paypal,
– przelew na konto bankowe krajowe lub zagraniczne.

Zapisy na zajęcia i kontakt


a) Rejestracji dokonasz poprzez kalendarz:
Kliknij i przejdź do terminarza

b) Formularz kontaktowy:
Kontakt do mnie

Poniżej możesz zostawić opinię dotyczacą zajęć. Dziękuję za wszelką informację zwrotną. 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
250 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta

Wiktor jest niezastąpiony chaos w głowie. Nie miałam terapii jako takiej bo z terapii już korzystałam zanim znalazłam emocjobranie i zresztą trudno było o wolny termin na nią, ale spotkałam się z Wiktorem kilkadziesiąt razy i dzięki niemu zupełnie inaczej spojrzałam na konflikty wewnątrz mnie oraz moją całą rodzinę i wszystko co złe z nią związane. Rozumiem więcej i wiem jak działać na czucie się winną za wszystko co dzieje się w moim życiu. Dziękuję po stokroć.

Dariusz

Widzę, że wspomina Pan dużo o terapii schematów i mam pytanie, czy uważa Pan, że jest ona skuteczna i równa terapi psychodynamicznej? Będę wdzięczny za odpowiedź

Tomek

Witam chciałbym się zapisać i czy mógłby mi pan przedstawić co i jak i jaka jest oferta?

Aneta

Panie Wiktorze wiem, że jest Pan zajęty i ma dużo na głowie, ale czy mógłby mi Pan tylko potwierdzić czy mając natręty można też mieć silne odczucia fizyczne z tym związane? Boje się bardzo, że coś sobie zrobię i czuję wtedy takie silne impulsy w rekach, nogach, czy to jest normalne? Bardzo mi zależy na Pana zdaniu i przepraszam, że tak na stronie pytam

Anet

Dziękuję za odpowiedzi. Myśli już jako tako ignorowałam powoli to mi po prostu dorzucilo do pieca od strony tych impulsów i potrzebowałam się upewnić. Nie mam wyjścia muszę na razie to oswoić i też ignorować. Nerwica to straszne dziadostwo

Gosia

Czy natretne myśli mogą się w coś przerodzić gorszego? Ciągle mi takie pojawiają się myśli, że jednak od nich zwariuje.

R dlD

Hi jak się można zapisać na spotkanie? Robert

Małgorzata

Panie Wiktorze bardzo proszę o ustosunkowanie się do słów mojego psychiatry, że w zaburzeniach lękowych natretne myśli nie występują codziennie. Poszłam do lekarza tak zobaczyć co mi powie i zdebiałam po tym. Mam myśli natretne o chorobach psychicznych, opętaniu więc takie słowa wzmocniły moje analizy. Co robić teraz?

Gosia

Ma Pan rację to był drugi już lekarz z kolei i wiele czytałam o tym czy to co ja mam jest normalne. Tym razem dostałam nauczkę choć niewiele mi ta świadomość daje, bo jeszcze bardziej się boję. Na dodatek ciągle mi się te myśli zmieniają, jednego dnia mówią zabij się, drugiego nie zabijesz się i będziesz cierpieć, czy to wszystko naprawdę są normalne natręctwa? Od roku żyję w nieustannym napięciu, leki pomogły mi tylko na sen ale w ciągu dnia nadal jest źle. Chodziłam na terapię, ale o nerwicy niewiele rozmawialiśmy, teraz korzystam internetowo do innej psycholog, ale jak spytałam o te myśli to poprosiła o konsultację z psychiatrą żeby może zmienić leki i dotrzeć do sedna problemu potem na terapii. Nie wiem już co robić, dużo czytałam ale wydaje mi się, że nikomu się tak natrętne myśli nie zmieniają.

Szymon

Nie wiem czy mogę o to tutaj zapytać, ale chyba wszędzie indziej jest kolejka. Czy można nazwać schematem to, że boję się, że utracę swoją narzeczoną? Czy jest to jakiś rodzaj konfliktu wewnętrznego? Mam trochę wydaje mi się też z tym problem, bo moja dziewczyna nie za bardzo lubi spędzać czas razem. To mnie chyba trochę boli bo zawsze się dla niej mocno staram jak ma jakiś problem. Nie wiem jak mam po prostu to rozpatrywać, dziękuję z góry za odpowiedź.

Piotrek

Halo halo kiedy nowe terminy będą podane, bo w terminarzu nic nie ma. Bardzo mi zależy bo nie jestem pewien czy to co mam to nerwica.

Aga24

Czekam aż ruszy zakładka – https://www.emocjobranie.pl/odburzeni-historie-swiadectwa/ Chcę się wpisać. 😉 Wiktorze działaj bo się rozmyślę to opisywać a miałeś w tym duży udział. 😀 Wyszłam z nerwicy po półtora roku cierpienia nie do opisania, nawet lekarze nie wierzyli w takie somatyzacje. 🙂

Oliwia

Dobry wieczór czy wiadomo co się dzieje z terminami? Bo już nie ma ich drugi tydzień prawie a czekam żeby zarejestrować termin.
Dużo uśmiechu 🙂 Oliwia

Robert

Hej przede wszystkim dziękuję Ci za tego bloga, pozwoliłem sobie napisać Ci email z moją sytuacją i wiadomość na skype, ale nie wiem czy ją dostałeś. Bardzo mi zależy na odpowiedzi na dniach a nie ma dostępnych nawet terminów gdybym chciał się zapisać.

Marta

Panie Wiktorze chciałam zapytać o jedną tylko rzecz. Mam myśli o tym, ze mogę zrobić krzywde własnemu dziecku. Przeczytałam Pana wpisy i słuchałam nagrań, za które dziękuję bo postawiły mnie trochę na nogi, niestety nerwica chyba nie chce tak odpuścić i boję się dotykac własnego dziecka. mam wrażenie, ze lepiej jakbym trzymała się z daleka, żeby mu tylko nie zrobić krzywdy, każde zbliżenie się to wielki lęk. Czy w tej sytuacji na pewno nie moge zrobić mu krzywdy? Prosze o odpowiedź i dziękuję z góry

Zoska

Marta, nic nie zrobisz dziecku. Duzo mamtek nawet bez nerwicy tak ma.

Zmieszany

Dzień dobry, pozwolę sobie zadać pytanie czy mimo, że mam diagnozę od psychiatry od 2 lat, że mam zaburzenie lękowe, to czy nie jest dziwne, że mam od kilku dni takie różne stany a dokładnie nastroje w ciągu dnia. Raz wydaje mi się, zę jest lepiej a za chwilę gorzej i mam wtedy strasznego doła. przyznam, ze nakrecam się na chad, czy to możliwe aby psychiatra się pomylił?