Hey, 🙂
zapraszam na spotkania tematyczne – grupowe w ramach Stowarzyszenia Zaburzeni.pl, które przeznaczone są dla osób ze schizofrenią oraz chorobą dwubiegunową. 
Zajęcia dotyczą osób aktualnie leczących się farmakologicznie oraz są nieodpłatne. Jednakże obowiązuje określony limit zapisywanych osób.

 

1. Podstawowe informacje


a) Na spotkaniach będziemy starali się:
– nauczyć się pomimo choroby radzenia sobie z silnymi emocjami,
– integrować z osobami z grupy, a po pewnym  czasie i poza nią,
– omawiać bieżące problemy dnia codziennego,
– przełamywać bariery społeczne i próbować szukać rozwiązań dla trudności np. w pracy lub rodzinie,
– wzajemnie wspieranie się w trudnych okresach oraz informowanie o możliwościach uzyskania pomocy społecznej w chorobie (w razie potrzeby).

 

2. Organizacja spotkań


a) Czas i miejsce spotkania:
– nowy termin spotkania: 11.03.2020 ; godzina 16:00 – 18:00;
– zajęcia organizowane są co drugi tydzień;
– miejsce: Katowice, zazwyczaj w Śródmieściu (ulica Bankowa)

b) Grupy aktualne:
1 grupa 22 osoby –  zajęcia rozpoczęte w lutym 2019 – obecnie brak wolnych miejsc.
2 grupa 22 osoby – zajęcia rozpoczęte w listopadzie 2019 – obecnie brak wolnych miejsc.
3 grupa 18 osób – zajęcia rozpoczęte w lutym 2020 – obecnie brak wolnych miejsc.

c) Grupy powstałe, zapisy:
obecnie nie są tworzone nowe grupy ale jeśli tylko będą pojawi się o tym informacja na blogu.

d) Możliwość zapisu:
– nawet jeśli liczba wolnych miejsc wynosi zero, możesz spróbować zapisać się na listę oczekujących. Wówczas kiedy zwolni się jakaś rezerwacja lub zostanie stworzona kolejna grupa to zostaniesz o tym powiadomiony;

– postanowiłem wesprzeć się ochotnikiem do pomocy przy organizacji tych zajęć.
Dlatego, wszelkie rezerwacje i ich anulacje – dotyczące akurat tych spotkań – można zgłaszać do Bartosza Daniela.
Bartek przeszedł szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych oraz podpisał stosowne zaświadczenia, umożliwiające obsługę Waszych zgłoszeń.
A więc aby zgłosić się do Barka wyślij wiadomość na adres mailowy – bartoszdaniel@emocjobranie.pl
(Skrzynka pocztowa należy do witryny Emocjobranie.pl, obowiązuje więc w tym wypadku jej Polityka Prywatności)

Jeśli jednak chcesz koniecznie ze mną się skontaktować to kliknij poniższy link:
Klinkij — Formularz kontaktowy

 

3. Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz anonimowość


a) Przy kontaktowaniu się przez e-maila lub komunikator proponowany w zakładce „Kontakt do mnie”:
– w tym wypadku Twoje dane są chronione zgodnie z Polityką Prywatności witryny emocjobranie.pl  –https://www.emocjobranie.pl/polityka-prywatnosci/.

b) Podczas zajęć:
– każda osoba, która się zgłosi i uzyska rezerwację, zostanie wpisana na listę imieniem jakie poda w e-mailu lub formularzu rejestracji oraz zostanie jej przydzielony numerek (przykro mi, RODO…:)).  A więc nie będziemy podczas spotkań posługiwali się nazwiskami;
– każdy z nowych uczestników będzie zobowiązany przed rozpoczęciem zajęć, podpisać stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż podczas spotkań dzielimy się wrażliwymi informacjami o stanie swojego zdrowia oraz ogólnie życia. A każdego z Nas obowiązuje zasada poufności.;
– podczas zajęć mogą być obecni praktykanci, studenci psychologii klinicznej. Będą oni przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych, a także będą zobowiązani podpisać oświadczenie, o którym wspomniano wyżej. 

 A na koniec biurokracji…po prostu serdecznie zapraszam 😉

Wiktor Stańczyk

31
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Olcia
Gość
Olcia

Wracccaaaaajcieeeeeee! ;(((((

Sosiński
Gość
Sosiński

W tym tygodniu to chyba nie ma zajęć co?

KasiaS.
Użytkownik
KasiaS.

Nie ma zajęć grupowych na żywo w tym tygodniu, po pierwsze z uwagi na niedyspozycję Wiktora i po drugie kilkanaście osób jest objętych kwarantanną łącznie ze mną. Trzeba ten okres przeczekać. Kasia

Mariuszgrupa2
Gość
Mariuszgrupa2

Zwolniłem miejsce bo na zajęcia chodziłem już od ubiegłego roku od samego początku. Dziękuję Wiktorowi za swoje czas i uparte organizowanie tych spotkań i cierpliwośc do jednak dość złożonych problemów. Bartkowi za pomoc w organizacji i całej grupie za moc jaka się tam czasem tworzy. Niech korzystają następni, ja dzięki tym spotkaniom bardzo otworzyłem się na emocje i ludzi, nie uzdrowi mnie to z choroby ale dało wiele w sprawach które wymagały zmian. Mega ukłon i odwiedzę was!

Sonia
Gość
Sonia

Koniecznie wpadnij!

Dyzma
Gość
Dyzma

Nie ma już ani jednego wolnego miejsca? :/
A jak to jest tu jak osoba się dostanie to może chodzić bez końca czy co jakiś czas następuje zmiana składu?

Rat
Gość
Rat

Wow nie widziałem nigdy wcześniej w Katowicach takich zajęć, wielki szacun za nie. 😉 Ja nie jestem jakoś bardzo potrzebujący obecnie ale chciałbym brać udział w zajęciach z uwagi na duże doświadczenia. I też przyznaje bo jestem trochę samotny jak pewnie wielu z nas z tym schorzeniem.

Hossa
Gość
Hossa

Jestem po okresie ataku psychozy i dochodzę do siebie, czy jest możliwość choćby przez krótki czas z wami się spotkać i porozmawiać? Byłoby mi lżej pewnie bo te dojścia są trudne

Dawidxd
Gość
Dawidxd

Moja psychiatra mi poleciła te spotkania i bardzo chciałbym się dostać do was. Widzę że jest akurat grupa z wolnym miejscem. Napisałem imejla do BartkaDaniela ale minęło kilka dni bez odpowiedzi, nie chciałbym stracić możliwości więc piszę tu. Bardzo zacna inicjatywa!

Czadowyborderowiec
Gość
Czadowyborderowiec

Chciałem wyrazić uznanie swoje dla organizacji tych spotkań. Jest Wiktor, są praktykanci i jeszcze czasem jakiś dodatkowy psycholog. Mam mix mieszanke zaburzenia osobowości oraz Chad. Spotkania bardzo mi się przydają, nie ulecza mnie ale dają motywację i uczą jakiegokolwiek podejścia do emocji. Czapki z głów!

Gosia
Gość
Gosia

Dzięki wielkie za zajęcia dziś wszystkim a człowiekowi co w ogóle wpadł na ten pomysł serio pomnik się należy. Chciałam tym komentem dać wyrazy wdzięczności że mnie przygarneliście i szokujące jest to jak dużo ludzi ma problemy z funkcjonowaniem przy innych ludziach z zaburzeniem lub chorobą jaką mają i potrzebuje takich spotkań. Jak ma stan mieszany to często z nikim się nie widuje i dziczeje. Takie spotkania to odbicie się duże. Jak jest możliwość to przyjmijcie ilu się da 🙂 do za 2 tygodnie 🙂

Filip
Gość
Filip

Masz rację co do wszystkiego ale z jednym się nie zgadzam. Obecnie grupa liczy 24 osoby i 2 godziny czasu stają się za małe aby każdy się wypowiedział. Nie każdy co prawda chce za każdym razem i to daje możliwość że to 24 osoby to jeszcze okey ale i tak liczba osób większa niż teraz to będzie za wiele.

Marek/dwubiegunowy
Gość
Marek/dwubiegunowy

Cześć wszystkim. Wiem że nie ma wolnych miejsc pewnie ale chcę zapytać bo mam dwubieguna z istniejącą ciągle depresją. Czuje się okropnie samotny w ostatnim czasie i chciałbym po prostu z kimś posiedzieć. Nie muszę opowiadać nic o sobie ale dołuje mnie moja sytuacja bardzo i stąd pytanie czy mógłbym przyjść dziś na spotkanie?

Bartek Daniel
Gość
Bartek Daniel

Wik się zgodził ale musisz napisać do mnie maila: BartoszDaniel@emocjobranie.pl bo potrzebuję paru informacji. Najlepiej tak maksymalnie do 12 napisz 🙂

Marek
Gość
Marek

Dziękuję za przyjęcie mnie wczoraj. Szkoda strasznie że nie może być tego co tydzień ale może kiedyś się uda za co będę trzymał kciuki. Motywacja z tego płynie i to do zwykłej codzienności 😉 Wiem że się wepchnąłem w listę oczekujących za co przepraszam ale nie wiedziałem że nawet taka jest.

Matiska
Gość
Matiska

Z tego co kojarzę Wiktor mówił że od września będzie co tydzień. Szybko zleci 🙂

Filoppo
Gość
Filoppo

Aloha! Chciałem bardzo podziękować za dzisiejsze spotkanie. Dopiero na takich spotkaniach widać jak mocno siedzą w nas emocje 😉 Szacun że chce ci się to robić dla obcych ludzi Wiktor! Mam tylko pytanie co do Bartka który zbiera wpisy bo trochę się momentami dziś zakręcił przy tej liście i była niezła gafa. Pytam o to czy Bartek daje z tym radę? Bo nie chce aby pomyłki się jakieś zdarzały.

Martyna
Gość
Martyna

Panie Wiktorze szukam pomocy dla mojej córki 20 letniej, ma stwierdzone organiczne zaburzenia osobowości. Ale nie wiem już jak można jej pomóc. Czy są terapie na takie przypadłości? W ostatnim czasie bardzo często zachowuje się dziwnie, bywa agresywna ale jakby tego nie kojarzyła przez chwilę. Co chwila zmienia temat, przeskakuje z jednego na drugi. Nagle wpada na przedziwne pomysły i wypowiada je a potem zmienia temat. Sama nie wiem czy ta diagnoza jest prawidłowa. Nie ma omamów ani urojeń ale chwilami mówi jakby nie kontrolowała siebie, wpada w złość i gniew. Nie wiem czego oczekuje pisząc to ale byłam z córką u neurologów i psychiatrów i poza pregabaliną nie dostaje żadnych wskazówek czy ma iść ona na terapię czy też nie. A tu się nic nie poprawia. Może Pan spotkał się z czymś takim jak ta diagnoza i ma pomysł jak to leczyć?

Bartek Daniel
Gość
Bartek Daniel

Wiktor zapewne odpowie ale ja od siebie chcę napisać że jak organiczne to znaczy że jakieś uszkodzenia mózgu musiały być stwierdzone. Z jakiego powodu? Z tego co ja wiem to się leczy głównie farmaceutykami. Ale ja nie jestem specem, tylko mówię co mi się wydaje. Bo kiedy uszkodzenia są to głównym leczeniem są leki czyli zwykle leczenie objawowe.

Patryk
Gość
Patryk

Dzień dobry! I kiedy nowy termin? te spotkania to klawy pomysł i wdzięczny jestem za nie! Ale nie byłem na drugim dlatego proszę dlatego czekam na aktualizację terminu oraz czy pojawią się wolne miejsca.

Bartek Daniel
Gość
Bartek Daniel

Patryk z tego co wiem od Wiktora to 8 maja kolejne, w środę w godzinach 13 – 15. Napisz do mnie na maila BartoszDaniel@emocjobranie.pl to zobaczę bo chyba jest jedno miejsce wolne więc się spiesz