Hey, 🙂
zapraszam na spotkania tematyczne – grupowe w ramach Stowarzyszenia Zaburzeni.pl, które przeznaczone są dla osób ze schizofrenią oraz chorobą dwubiegunową.
Zajęcia dotyczą osób aktualnie leczących się farmakologicznie oraz są nieodpłatne. Jednakże obowiązuje określony limit zapisywanych osób.
*Spotkania mogą być prowadzone również przez studentów odbywających u mnie praktyki.
* Zajęcia w ramach stowarzyszenia prowadzimy od stycznia 2019 roku.

1. Cel spotkań grupowych


a) Na spotkaniach będziemy starali się:
– nauczyć się pomimo choroby radzenia sobie (akceptacja, uważność, logika) z silnymi emocjami życia codziennego,
– integrować z osobami z grupy a po pewnym  czasie jeśli mamy problemy w kontaktach społecznych to i poza grupą,
– omawiać bieżące problemy dnia codziennego,
– przełamywać bariery społeczne i próbować szukać rozwiązań dla trudności np. w pracy lub rodzinie,
– wzajemnie wspieranie się w trudnych okresach oraz informowanie o możliwościach uzyskania pomocy społecznej w chorobie (w razie potrzeby).

2. Organizacja zajęć


a) Czas i miejsce spotkania:
Obecnie zajęcia możliwe są tylko online, z uwagi na sytuację, jak wszystko wróci do normalności to będzie tak jak wcześniej, czyli na żywo.
Sesje grupowe online organizowane będą przez platformę Teams (Microsoft) w co drugi czwartek 13:00-15:00 lub 15:00-17:00.
Osoby zapisane otrzymają link i hasło do kanału grupowego dla tych zajęć.
Start: 07.05.2020 i następnie analogicznie w każdy czwartek co dwa tygodnie.

Kiedy wszystko wróci do normalności to na żywo:
Katowice, zazwyczaj w Śródmieściu (ulica Bankowa)

b) Grupy aktualne:
1 grupa 25 osób  (prowadzi Wiktor) – zajęcia rozpoczęte 07.05.2020 (zmiana grupy nastąpi we wrześniu 2020) – obecnie brak wolnych miejsc.
2 grupa 20 osób (praktykanci, studenci psychologii) – zajęcia rozpoczęte 07.05.2020 (zmiana grupy nastąpi we wrześniu 2020) – obecnie brak wolnych miejsc.
3 grupa 22 osoby  (praktykanci, studenci psychologii) – zajęcia rozpoczęte 07.05.2020 (zmiana grupy nastąpi we wrześniu 2020) – obecnie brak wolnych miejsc.

c) Kiedy nowe i kolejne grupy?
kiedy powyższe grupy zakończą swoje działanie, będą kompletowane nowe i pojawi się o tym informacja na blogu.

d) Możliwość zapisu:
– poprzez e-mail utworzony specjalnie dla stowarzyszenia. Na e-mail odpowiada dwóch wolontariuszy, którzy odpowiadają za zapisy, czyli:
Katarzyna Sobocka
i Bartosz Daniel. E-mail – stowarzyszenie@emocjobranie.pl 

Jeśli chcesz jednak koniecznie ze mną się skontaktować to kliknij poniższy link:
Klinkij — Formularz kontaktowy

3. Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz anonimowość


a) Przy kontaktowaniu się przez e-maila lub komunikator proponowany w zakładce „Kontakt do mnie”:
– w tym wypadku Twoje dane są chronione zgodnie z Polityką Prywatności witryny emocjobranie.pl  – https://www.emocjobranie.pl/polityka-prywatnosci/.

b) Podczas zajęć:
– każda osoba, która się zgłosi i uzyska rezerwację, zostanie wpisana na listę imieniem jakie poda w e-mailu lub formularzu rejestracji oraz zostanie jej przydzielony numerek (przykro mi, RODO…:)).  A więc nie będziemy podczas spotkań posługiwali się nazwiskami;
– każdy z nowych uczestników będzie zobowiązany przed rozpoczęciem zajęć, podpisać stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż podczas spotkań dzielimy się wrażliwymi informacjami o stanie swojego zdrowia oraz ogólnie życia. A każdego z Nas obowiązuje zasada poufności.;
– podczas zajęć mogą być obecni praktykanci, studenci psychologii klinicznej. Będą oni przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych, a także będą zobowiązani podpisać oświadczenie, o którym wspomniano wyżej.

 A na koniec biurokracji…po prostu serdecznie zapraszam 😉

Wiktor Stańczyk

Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
dominika

Wiktorze zna cię już chyba większość osób ze schizofrenią w Kato przez te zajęcia i dlatego mam nieśmiałe pytanie bo nie ma terminu już dla grupowych, czy da się wcisnąć jeszcze jedną osobę? Mam problemy też z nieśmiałością w okresie remisji i samotnością, dlatego fajnie by było chociaż was posłuchać

KingA

Dzień dobry czy można dołączyć do Teams jakoś mimo braku miejsc? Bardzo mi zależy na spotkaniach gdyż mam diagnozę chad i częste epizody pikujące w dół. Jeśli mogę to proszę o instrukcje. Dziękuję za pomysł tak BTW

KasiaS.

Dzień dobry, obecnie jest komplet osób, ale napisz do mnie wiadomość na adres stowarzyszenie@emocjobranie.pl, to chwilę porozmawiamy.
Sobocka Kasia

Spolszczona

Widziałam rano 4 miejsca i dlatego wysłałam od razu maila na podany adres w wątku. Podpisałam się Spolszczona Agata, czy mail dotarł? Prosze o informację zwrotną

KasiaS.

Dodałam Cię bo były akurat miejsca, ale Twoja skrzynka wydaje się być nieaktywna. Odezwij się na pocztę raz jeszcze.
Sobocka Kasia

Olcia

Wracccaaaaajcieeeeeee! ;(((((

Sosiński

W tym tygodniu to chyba nie ma zajęć co?

KasiaS.

Nie ma zajęć grupowych na żywo w tym tygodniu, po pierwsze z uwagi na niedyspozycję Wiktora i po drugie kilkanaście osób jest objętych kwarantanną łącznie ze mną. Trzeba ten okres przeczekać. Kasia

Mariuszgrupa2

Zwolniłem miejsce bo na zajęcia chodziłem już od ubiegłego roku od samego początku. Dziękuję Wiktorowi za swoje czas i uparte organizowanie tych spotkań i cierpliwośc do jednak dość złożonych problemów. Bartkowi za pomoc w organizacji i całej grupie za moc jaka się tam czasem tworzy. Niech korzystają następni, ja dzięki tym spotkaniom bardzo otworzyłem się na emocje i ludzi, nie uzdrowi mnie to z choroby ale dało wiele w sprawach które wymagały zmian. Mega ukłon i odwiedzę was!

Sonia

Koniecznie wpadnij!

Dyzma

Nie ma już ani jednego wolnego miejsca? :/
A jak to jest tu jak osoba się dostanie to może chodzić bez końca czy co jakiś czas następuje zmiana składu?

Rat

Wow nie widziałem nigdy wcześniej w Katowicach takich zajęć, wielki szacun za nie. 😉 Ja nie jestem jakoś bardzo potrzebujący obecnie ale chciałbym brać udział w zajęciach z uwagi na duże doświadczenia. I też przyznaje bo jestem trochę samotny jak pewnie wielu z nas z tym schorzeniem.

Hossa

Jestem po okresie ataku psychozy i dochodzę do siebie, czy jest możliwość choćby przez krótki czas z wami się spotkać i porozmawiać? Byłoby mi lżej pewnie bo te dojścia są trudne

Dawidxd

Moja psychiatra mi poleciła te spotkania i bardzo chciałbym się dostać do was. Widzę że jest akurat grupa z wolnym miejscem. Napisałem imejla do BartkaDaniela ale minęło kilka dni bez odpowiedzi, nie chciałbym stracić możliwości więc piszę tu. Bardzo zacna inicjatywa!

Czadowyborderowiec

Chciałem wyrazić uznanie swoje dla organizacji tych spotkań. Jest Wiktor, są praktykanci i jeszcze czasem jakiś dodatkowy psycholog. Mam mix mieszanke zaburzenia osobowości oraz Chad. Spotkania bardzo mi się przydają, nie ulecza mnie ale dają motywację i uczą jakiegokolwiek podejścia do emocji. Czapki z głów!

Gosia

Dzięki wielkie za zajęcia dziś wszystkim a człowiekowi co w ogóle wpadł na ten pomysł serio pomnik się należy. Chciałam tym komentem dać wyrazy wdzięczności że mnie przygarneliście i szokujące jest to jak dużo ludzi ma problemy z funkcjonowaniem przy innych ludziach z zaburzeniem lub chorobą jaką mają i potrzebuje takich spotkań. Jak ma stan mieszany to często z nikim się nie widuje i dziczeje. Takie spotkania to odbicie się duże. Jak jest możliwość to przyjmijcie ilu się da 🙂 do za 2 tygodnie 🙂

Filip

Masz rację co do wszystkiego ale z jednym się nie zgadzam. Obecnie grupa liczy 24 osoby i 2 godziny czasu stają się za małe aby każdy się wypowiedział. Nie każdy co prawda chce za każdym razem i to daje możliwość że to 24 osoby to jeszcze okey ale i tak liczba osób większa niż teraz to będzie za wiele.

Marek/dwubiegunowy

Cześć wszystkim. Wiem że nie ma wolnych miejsc pewnie ale chcę zapytać bo mam dwubieguna z istniejącą ciągle depresją. Czuje się okropnie samotny w ostatnim czasie i chciałbym po prostu z kimś posiedzieć. Nie muszę opowiadać nic o sobie ale dołuje mnie moja sytuacja bardzo i stąd pytanie czy mógłbym przyjść dziś na spotkanie?

Bartek Daniel

Wik się zgodził ale musisz napisać do mnie maila: BartoszDaniel@emocjobranie.pl bo potrzebuję paru informacji. Najlepiej tak maksymalnie do 12 napisz 🙂

Marek

Dziękuję za przyjęcie mnie wczoraj. Szkoda strasznie że nie może być tego co tydzień ale może kiedyś się uda za co będę trzymał kciuki. Motywacja z tego płynie i to do zwykłej codzienności 😉 Wiem że się wepchnąłem w listę oczekujących za co przepraszam ale nie wiedziałem że nawet taka jest.

Matiska

Z tego co kojarzę Wiktor mówił że od września będzie co tydzień. Szybko zleci 🙂

Filoppo

Aloha! Chciałem bardzo podziękować za dzisiejsze spotkanie. Dopiero na takich spotkaniach widać jak mocno siedzą w nas emocje 😉 Szacun że chce ci się to robić dla obcych ludzi Wiktor! Mam tylko pytanie co do Bartka który zbiera wpisy bo trochę się momentami dziś zakręcił przy tej liście i była niezła gafa. Pytam o to czy Bartek daje z tym radę? Bo nie chce aby pomyłki się jakieś zdarzały.

Filoppo

W sumie racja szefie 🙂 Nie chciałem urazić Bartka. Tak się tylko nad tym zastanowiłem ale rzeczywiście nic się w końcu złego nie stało.

Martyna

Panie Wiktorze szukam pomocy dla mojej córki 20 letniej, ma stwierdzone organiczne zaburzenia osobowości. Ale nie wiem już jak można jej pomóc. Czy są terapie na takie przypadłości? W ostatnim czasie bardzo często zachowuje się dziwnie, bywa agresywna ale jakby tego nie kojarzyła przez chwilę. Co chwila zmienia temat, przeskakuje z jednego na drugi. Nagle wpada na przedziwne pomysły i wypowiada je a potem zmienia temat. Sama nie wiem czy ta diagnoza jest prawidłowa. Nie ma omamów ani urojeń ale chwilami mówi jakby nie kontrolowała siebie, wpada w złość i gniew. Nie wiem czego oczekuje pisząc to ale byłam z córką u neurologów i psychiatrów i poza pregabaliną nie dostaje żadnych wskazówek czy ma iść ona na terapię czy też nie. A tu się nic nie poprawia. Może Pan spotkał się z czymś takim jak ta diagnoza i ma pomysł jak to leczyć?

Martyna

Dziękuję za odpowiedź. Duży problem jest właśnie w tym że córka nie do końca regularnie na te terapie uczęszcza ale psychiatra nowa teraz też mi powiedziała to samo, abym ja chociaż chodziła na terapię sama.
Uszkodzenie wyszło w tomografie i była to wada od młodych lat tylko się rozwinęła i jak ukończyła 19 lat to postawiono jej taką diagnozę, wcześniej miewała różne. Nowa psychiatra potwierdziła to i też mówiła o tym braku kontroli nad impulsami. Poszukam tych terapii choćby dla siebie jak się zachowywać. Dodała też nowy lek abilifi. Czy mogę Panie Wiktorze napisać maila jak mogłabym wpłynąć na córkę aby chciała ze mną na terapię iść. Mam psychiatrę ale te wizyty krótkie dość i tak nie można o wszystko na spokojnie wypytać.
Pozdrawiam serdecznie

Bartek Daniel

Wiktor zapewne odpowie ale ja od siebie chcę napisać że jak organiczne to znaczy że jakieś uszkodzenia mózgu musiały być stwierdzone. Z jakiego powodu? Z tego co ja wiem to się leczy głównie farmaceutykami. Ale ja nie jestem specem, tylko mówię co mi się wydaje. Bo kiedy uszkodzenia są to głównym leczeniem są leki czyli zwykle leczenie objawowe.