*** USŁUGA E-MAIL z powodu braku możliwości czasowych jest obecnie zawieszona.

Witam,
zapraszam do zapoznania się z ofertą konsultacji poprzez czat z użyciem komunikatora  Skype lub e-maila.
Skąd taki pomysł?
Otrzymywałem pytania o taką formę usługi bo nie każdy może skorzystać z zajęć audio / video.

Dodatkowo wiele osób, którzy nie są moimi klientami dość często zadaje mi rozmaite pytania o własny stan, w postaci e-maili lub wiadomości na Skype chcąc rozwiać swoje wątpliwości. Ta opcja jest również dla nich i umożliwia skorzystanie z mojej wiedzy.

 

Czego możesz oczekiwać?

Zapoznaj się proszę z informacjami o sposobach mojej pracy, oraz tym czego możesz oczekiwać od Naszych spotkań.

O mnie

Przed współpracą warto chociaż trochę poznać jakie psychologiczne podejście preferuję, a także z jakiego powodu.

l

Regulamin Współpracy

Sesje tego rodzaju wymagają posiadania regulaminu, po to aby mieć jasność co do wspólnych działań i oczekiwań.

Organizacja spotkań


a) Najlepiej zacząć od:
 zakładek „Czego możesz oczekiwać?” ; „Informacje o mnie” ; „Regulamin Współpracy”.

b) Udostępniam opcje konsultacji  poprzez e-mail:
Poprzez tę usługę można poprosić o wyjaśnienie wątpliwości, czy też schematów lub możliwych konfliktów emocjonalnych jeśli czujesz,
że z takimi się zmagasz.
*Wymiany e-maili nie należy traktować jako terapii, są to jedynie konsultacje.

Konsultacja poprzez e-mail.

Kliknij i zobacz więcej informacji

2. Konsultacja poprzez e-mail.
Jeżeli chciałbyś wysłać do mnie wiadomość i uzyskać odpowiedź to skontaktuj się ze mną  – kliknij – i zapytaj proszę o możliwość skorzystania z usługi e-mail.
Po uzyskaniu „zielonego światła” otrzymasz numer konta, na który dokonaj proszę ustalonej opłaty za usługę.
Opłata za wymianę 1 wiadomości (max 8 tysięcy znaków) to kwota 35 złotych, a czas mojej odpowiedzi to maksymalnie 32h.
Następnie napisz wiadomość najlepiej używając do tego poniższego formularza.
Opisz swój problem, zmartwienie i zadaj pytanie, które Cię nurtuje.
Wyślij e-mail:

[contact-form-7 id=”7019″ title=”Formularz 1″]

c) Więcej informacji dla zainteresowanych w rozwijanych zakładkach poniżej:

Jakie zaburzenia i problemy obejmuje oferta?

Kliknij i zobacz więcej informacji

a) Zaburzenia lękowe:
–  zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (nerwica natręctw),
–  zaburzenia lękowe z napadami paniki, lękiem wolnopłynącym (nerwica lękowa z lub bez agorafobii),
–  lęk społeczny (fobia społeczna),
–  zaburzenia depresyjne,
–  zaburzenia hipochondryczne.

b) Derealizacja i depersonalizacja.

c) Konflikty wewnętrzne, trudna przeszłość:
–  DDA/DDD,
–  trudne przeżycia z przeszłości,
–  konflikty i problemy emocjonalne występujące z uwagi na obecnie trwające problemy i trudne sytuacje.

d) Inne problemy emocjonalne:
–  brak umiejętności (z różnych przyczyn) wyrażania swoich emocji oraz potrzeb,
–  przerost wewnętrznego krytyka,
–  niskie poczucie wartości i brak asertywności,
–  niedojrzałość emocjonalna (praca poprzez zdobywanie nowych doświadczeń i to nie tylko tych związanych z przyjemnymi emocjami),
–  skupianie się na innych, jednocześnie zaniedbując własne sprawy i potrzeby,
–  perfekcjonizm,
–  potrzeba wsparcia emocjonalnego przy rozpoczynaniu brania leków np. antydepresyjnych i ich odstawianiu,
–  zachowania unikające i wypierające negatywne myśli, emocje itp.

e) Zaburzenia osobowości:
–  zaburzenie osobowości lękowej ; zależnej ; unikającej,
–  osobowość anarkastyczna,
–  zaburzenie osobowości z pogranicza, borderline.

 f) Choroby psychiczne:
–  choroba dwubiegunowa,
–  choroba schizofrenii.
Uwaga – w wypadku chorób psychicznych (punkt f) zajęcia ze mną ograniczają się do nauki rozpoznawania początków epizodów psychotycznych lub depresyjnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej.
A także na ogólnej pracy nad emocjami i relacjami społecznymi

Czy otrzymasz ode mnie poradę "na wszystko"?

Kliknij i zobacz więcej informacji

a) Jak się przygotować?
Na  pierwszym i zazwyczaj drugim spotkaniu rozmawiamy o Tobie i powodach, dla których się do mnie Drogi Kliencie zgłosiłeś.
A więc przygotowaniem będzie ułożenie sobie ewentualnych pytań do mnie, i zastanowienie się nad sposobem przedstawienia problemu.

Wiem, iż wiele osób stresuje się pierwszymi spotkaniami, dlatego zaznaczam, że nie gryzę i jestem cierpliwym człowiekiem w tych tematach. ;p

b) Czy uzyskasz ode mnie poradę „na wszystko”?
Zastanawiałem się na początku pracy jak pogodzić bycie „Guru”, z pracą typowo psychologiczną ale jak zawsze znalazłem złoty środek. 🙂

Zaburzenia lękowe, osobowości, błędne przekonania oraz problemy emocjonalne.

„Porada” to złe słowo, lepszy o wiele i oddający właściwy sens jest wyraz „zawodowa wskazówka”.
Możesz ją ode mnie jak najbardziej uzyskać w tematach zaburzeń lękowych, mechanizmów i możliwości określonego nastawienia się wobec tego.
To samo dotyczy schematów, błędnych przekonań i różnych cech osobowości, czyli utrwalonych zachowań oraz reakcji emocjonalnych.
A więc podpowiem Ci jak możesz np. zareagować na atak paniki, myśl natrętną, lęk, niepokój, wyuczone zachowanie czy emocje jak choćby nadmierne poczucie winy.
Jednakże w sytuacji kiedy potrzeba popracować nad przyczynami pojawienia się problemów, aby np. zmniejszyć poziom wewnętrznego żalu, czy też pogodzić się z przeszłością, bądź pracujemy nad problemami z emocjami i ich wyrażaniem – nie zawsze mogę udzielić bezpośredniej wskazówki zawodowej. Gdyż czasami potrzeba abyś pewne rzeczy Drogi Kliencie dostrzegł sam. Tyczy się to także osobistych spraw czy też życiowych decyzji.

Diagnoza problemu.
Preferuję nie tyle co „wystawianie efek” (choć jeśli zechcesz to również podam), bowiem tym zwykle zajmują się lekarze psychiatrzy ale szczegółowe rozbicie problemu z emocjami i psychiką.  Wskazanie konkretnych blokad i mechanizmów.
Gdyż to własnie to tak naprawdę najbardziej przydaje się na zajęciach i umożliwia posuwanie się krok po kroku do przodu.

Dieta, suplementy itp.
Otrzymuje również wiele pytań w kwestii stosowania leków przeznaczonych dla zaburzeń emocjonalnych, diety czy też suplementów, bądź różnych tematów pokrewnych.
Nie jestem lekarzem ani dietetykiem – to zaznaczam jako pierwsze. Natomiast posiadam dość szeroką hobbystyczną dodatkową wiedzę w tym zakresie i na Twoje życzenie mogę się nią podzielić. Jednakże zawsze zaznaczam, że w wypadku tej części jest to moja prywatna opinia. A więc również „wskazówka” ale nie zawodowa – a prywatna, hobbystyczna. Każdą z nich polecam skonsultować przede wszystkim z lekarzem. Gdyż nie posiadam uprawnień lekarskich, aby móc wyrażać opinie w tym temacie w kontekście zawodowym.

 

Sposoby płatności za usługę.

Kliknij i zobacz więcej informacji

Dane do wykonania płatności otrzymasz po rejestracji terminu.

Będziesz mógł ją wykonać poprzez:
– Paypal,
– przelew na konto bankowe krajowe lub zagraniczne.

Poniżej możesz zostawić opinię dotyczacą odbytej konsultacji z użyciem czata lub e-maila. Dziękuję za wszelką informację zwrotną 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka

Witam, Wiktorze potrzebuję skorzystać z usługi e-mail, niegdyś wysłałam zapytanie ale otrzymałam info że usługa ta jest tymczasowo zawieszona. Jestem wiernym słuchaczem nagrań, przeczytałam Twoją historie wzdłuż i wszerz, z wieloma rzeczami się utożsamiam ale są pewne rzeczy których nie kumam chyba do końca…. Ja borykam się z nerwicą lękową od 13 roku życia do tego towarzyszy przesadne troska o zdrowie, świruje na punkcie serca z powodu potykań choć odwiedziłam 3 kardiologów i nikt niczego nie wykrył…. Nerwica u mnie objawia się epizodami a zaczyna się od jakiego stresora dostaje objawów i potem się w to wkręcam…. Odsłuchanie nagrań dużo daje ale łapie się na tym że słucham i czytam byle się uspokoić. Od jakiego czasu było w miarę ok ale teraz znowu stresy i walenie serducha i znów wkręt wymiekłam i za tydzień idę do kardiologa… Mąż się że mnie śmieje zupełnie nie rozumie tego czego się boje. Przez te wkręty pojawiła się apatia poranna i dołki psychiczne przez kolejnym dniem, tłumaczę sobie że to zachwiany stan emocjonalny tylko jak długo??!! W ciągu dnia w miarę ale ciągle myśli że ranek znowu do bani… Jak z tym skończyć??? I dlaczego pomimo że tyle wiem to się wkręcam??? Chce po tylu latach w końcu być wolna i mam dość tego strachu przez wszystkim byle wyjście z domu to już ciśnienie…. Z akceptacją też jest trudno jak wiem że nastaje kolejny dzień a tu zonk z łóżka nie chce się wstać od rana czuje serducho puls wręcz w uszach…. staram się przełamywać strach lek ale to czasem przegrywam i jeszcze bardziej załamka…. jeszcze do tego dochodzi moje analizy a dlaczego to się stało że znowu dopadło jak było ok jak to się strasznie czułam … No człowiek głupi że tak się zadręcza i nakręca, robię co mogę słucham nagrań czytam na chwilę ok dużo mi to daje ale jak już próbuje działać to jest różnie i widzę jak lek próbuje mnie cofnąć…. Mam tego dość, a chyba najgorsze jak już wkracza poczucie beznadziei, trzymam się logiki ale te emocje wariują. Niestety wychowanie i dom też zrobiły swoje… I też we mnie żal że bylo tak w domu a nie normalnie. Help!

Agnieszka

Dziękuje za odpowiedź, jeżeli terapia to tylko u Ciebie:) byłam u psychologa i porażka. staram się szlifować jak mogę postawę, ignoruję, przełamuję, pracuję nad akceptacją, zakotwiczyłam się w Twojej teorii wychodzenia z zaburzenia, Twój przykład jest dla mnie nadzieja, i tego się trzymam o czym piszesz o zaburzeniach i wychodzeniu z nich, poprostu chcę zakumać pewnie sprawy. Zastanawiam się dlaczego tak łatwo podświadomość zapisuje lękowe reakcje od jakiegoś stresora i przy wszelkich próbach przełamywania jak raz udało się przełamać strach oddalić zagrożenie to czemu już tego podświadomość nie zapisuje tak szybko – czy to chodzi o ten właśnie upór, niepodawanie się i w końcu podświadomość zapiszę właściwy nawyk nie lękowy? Przykład zwykle branie prysznica, mój zalękniony umysł zrobił sobie z tego zagrożenie, głupota prawda a jednak i każda myśl o tym że trzeba ten prysznic wziąć już mnie negatywnie nastraja, wejście do kabiny już panika.. bywało ok że normalnie się umyłam a potem raz zonk znowu lekka panika, i powiem szczerze nie podbudowuje to i nie jest łatwo, niestety w przełamywaniu przeszkadzają myśli o tym jakie to straszne tą kąpiel bo wtedy wali mi serce – kiedy to zwykła codzienna czynność za którą nie ma zagrożenia… Tłumaczę sobie że to obecny stan umysłu za to odpowiada ale dlatego tak trudno uwierzyć że w końcu się z tego wyjdzie raz a dobrze?? Jak do tego dojdzie apatia to nie ułatwia to sprawy, jak w tym wszystkim zachować optymizm?? Mimo wszystko czekam na możliwość konsultacji online:)

Monikafifi

Chciałam załączyć screeny, ale nie wiedziałam jak to tu zrobić więc chociaż napiszę o tym, co mnie uderzyło i za co jestem wdzięczna. W ubiegłym tygodniu Złapał mnie mocny kryzys i napisałam do mojej psychoterapeutki, do której chodzę już od jakiegoś czasu. W zasadzie napisała kilka zdań i zasugerowała, że omówimy to szerzej na wizycie, ale zainkasowała za to normalną cenę jak za całą wizytę. Napisałam też do psychiatry, bo przycisnęło mnie mocno, też wizyta 130 złotych i wszystko w paru zdaniach i tu sugerowanie, że lepiej zwiększyć dawkę leku i że 70 procent ludzi chorych się teraz tym lekiem leczy. Napisałam więc do Wiktora i skorzystałam z tej usługi mail (przyznaję, że z powodu braku innych terminów) i za 35 złotych po 3 dniach dostałam konkretną wiadomość, długą i wyjaśniająca większość moich wątpliwości, a nawet to, co omawiam od ponad 3 miesięcy na terapii. Uff…a więc można i dziękuję za tę misję, bo przynajmniej wiem, że można będzie w razie co na kogoś liczyć bardziej konkretnym słowem wsparcia.

Kasiula

Wiktor bardzo bardzo mocno się stara na wszystko odpowiedzieć w wiadomości. Dziękuję za tych kilka porządnych sztuk pomostów. 🙂 Teraz tyylko żałuję jeszcze bardziej, że na terapię nie mogę się dostać ;p

Mariusz

Panie Wiktorze a gdzie zrobić przelew za usługę maila? Nie widzę nigdzie na stronie podanego albo jestem ślepy 😀

Wojtek Kuch.

Bardzo polecam a z początku byłem trochę sceptyczny 😑 bo nie znałem forum ani nawet kanału i słowo Guru mnie trochę dziwiło ;S ale już teraz lepiej to wszystko poznałem i rozumiem a pomoc przez email jest na wysokim poziomie. Konkretne wyjaśniony problem i konkretne wskazówki, dużo informacji jakich nie poznałem nigdzie wcześniej. Dziękuję również za tworzone materiały😉

M Patrycja

Jak z czatem to nie wiem ale mail to genialna sprawa, taki prywatny wpis od Victora 😁 jego posty zawsze uwielbiałam więc siadła mi ta forma. Choć wiadomka że wolałabym rozmowę ale na kopa w dupke to też dobre. 😁

Malami

Trudno się w zasadzie zapisać bo z terminami słabo ale opcja pisana jest rewelacyjna na kryzysy, kiedy nie ma możliwości rozmowy :=) Bardzo dobre wsparcie
Brakuje jedynie innej opcji poza Skype, z którego chyba mało kto już korzysta obecnie