Witam!
Przedstawiam kolejny odcinek serii: “Jak to u mnie było? Jak to się zmieniło?” dotyczącej tematyki moich zaburzeń lękowych i nie tylko, a w tym nagraniu podzielonym na trzy części pragnę przedstawić częściowo moje dorastanie oraz system rodzinny, który wbił we mnie pewne nieprawidłowe przekonania, co do własnej osoby i postrzegania różnych rzeczy, a także automatyczne reakcje emocjonalne, które potem w dorosłym życiu sprawiały mi problemy, ale które krok po kroku prostowałem.

Seria nagrań opisujących moje zmagania z zaburzeniami (link do kategorii serii), jest całościowym uzupełnieniem mojej historii i serii Divovicka, a także dawnych wpisów, które zamieszczałem na forum www.zaburzeni.pl. Uszeregowany spis wszystkich nagrań dostępnych na stronie, które stworzyłem znajdziesz pod tym linkiem: wprowadzenie w nagrania.

Poniższe audio jest wrzucone trochę inaczej, niż do tej pory, czyli nie w formacie video, a po prostu jako mp3. Możecie je odsłuchać z poziomu bloga, ale także można pobrać, klikając odpowiedni przycisk dostępny na pasku odtwarzacza.


Nagranie (3 części):

*Nagranie  początkowo podzieliłem na dwie części, ale pierwsza z nich nadal była trochę za długa, dlatego ostatecznie całość podzieliłem na trzy części, omawiające akurat inne rzeczy a łączace się ze sobą. 

1. Pierwsza część dotyczy opisu mojego dorastania oraz tego jak przełożyło się ono na moje konflikty wewnętrzne rozumiane jako schematy nawykowych reakcji emocjonalnych i błędne przekonania.

2. W drugiej części ciąg dalszy, ALE omawiam kwestię wypierania potrzeb oraz złości o co jestem często pytany, dlatego postanowiłem się do tego odnieść, podając przykład swoich doświadczeń.

3. Trzecia część nagrania związana jest z bardzo streszczonym opisem mojej pracy nad schematami i błędnymi przekonaniami, oraz pokazuje, jak dużą rolę odgrywa pielęgnowanie różnych podejść do emocji, obaw również w procesie rozwoju wewnętrznego, osobowościowego.

*Inne przydatne nagrania i wpisy, które łączą się z powyższymi:

1. Nagranie o stricte mechanizmach lękowych – poznaj czym są mechanizmy lękowe
2. Nagranie “Odburzanie a konflikty wewnętrzne wynikające z dorastania” (wyjaśnienie braku sprzeczności między odburzaniem z mechanizmów lękowych, depresyjnych a problemami wewnętrznymi)  – jeszcze nie opublikowałem
3. Moja spisana historia – link do historii