Witam,
jednocześnie zapraszając do zapoznania się z ofertą płatnych zajęć grupowych w Katowicach, dla osób z:
– zaburzeniem osobowości lękliwej, unikającej.
Postaramy się wspólnie poznać oraz wskazać kierunek możliwych modyfikacji tych cech osobowości, które ograniczają jakość Twojego życia.
* Zajęcia w ramach swojej oferty terapii grupowej prowadzę od grudnia 2018 roku.

1. Prezentacja oferty:


a) Na początek:
– Zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy wiedzą i mają świadomość omawianego problemu. Jeżeli nie jesteś pewien, to skontaktuj się ze mną i najwyżej odbędziemy konsultację indywidualną (jeśli będzie to możliwe), mająca na celu ustalić Twoje potrzeby.
– Podczas terapii możliwe, że będzie również poruszana tematyka zaburzeń lękowych, gdyż te często idą w parze z cechami tej osobowości.
Jednakże proszę pamiętać, że spotkania są spotkania przeznaczone dla Naszych zachowań i cech osobowości lękowej, które chcemy zrównoważyć, zmodyfikować.

b) Program zajęć:
Program oparty jest na zasadach terapii teorii poznawczej, behawioralnej i schematu.
– Pierwsze 3 miesiące 12-13 sesji, część edukacyjna-diagnostyczna; ustalenie i omówienie (próby) konfliktów zapoczątkowanych w dzieciństwie, które doprowadziły do utrwalenia cech lękowych i unikających.
– Kolejne 3 miesiące 12-13 sesji; część budowania samoświadomości swoich reakcji unikania i reagowania lękiem na różne sytuacje i bodźce. Poznanie naszych zachowań utrwalających cechy lęku.
– Ostatnie i zarazem kolejne 3-4 miesiące 12-16 sesji; praca poznawcza polegająca na nakierowaniu w możliwym nastawieniu się – do lęku, unikania i budowanie bardziej świadomych zachowań oraz działań.

b) Co ma to dać?
– Zwiększenie zrozumienia samego siebie i własnych cech osobowości oraz tego w jaki sposób to wpływa na życie codzienne.
– Podstawy umiejętności budowania własnych  świadomych zachowań i działań, przy jednoczesnym istnieniu lęku oraz chęci unikania.
– Możliwość lepszego ruszenia w dalszą terapię indywidualną i rozwój osobisty.

b) Poznaj informacje:
– zakładki „Czego możesz oczekiwać?” ; „Informacje o mnie” ; „Regulamin Współpracy”.

2. Informacje organizacyjne


a) Miejsce:
Obecnie zajęcia możliwe są tylko online, z uwagi na sytuację, jak wszystko wróci do normalności to będzie tak jak wcześniej, czyli na żywo.
Sesje grupowe online organizowane będą przez platformę Teams (Microsoft), w każdym tygodniu zgodnie z wyznaczonym podczas zajęć planem.
Osoby zapisane otrzymają link i hasło do kanału grupowego dla tych zajęć.

Kiedy wszystko wróci do normalności to dodam opcję terapii na żywo:
Katowice, zazwyczaj w Śródmieściu (ulica Bankowa)

b) Grupy aktualne:
– 1 grupa 10 osób –  zajęcia będą trwały: maj (05) 2020 – ~ styczeń 2021. Grupa już działa brak wolnych miejsc 0/10.

c) Jak się zapisać?
– jeżeli w powyżej wymienionych grupach są wolne miejsca oznacza to, że grupa ta dopiero rusza i możesz się zapisać. Najlepiej poprzez kalendarz wybierając na nim datę podaną wyżej np. – „grupa rusza 12.05” itp.
Kalendarz rezerwacja

d) Płatność:
cena: 2 godzin zegarowych (liczonych jako jedno spotkanie) – to 60 złotych od 1 osoby. 
Za pierwsze spotkanie opłatę należy uiścić przelewem przed spotkaniem. Dane do przelewu uzyskacie w e-mailu zaraz po rejestracji.
– Każde kolejne cztery spotkania (a więc 8 godzin zegarowych) będzie trzeba opłacać z góry w całości, czyli 240 złotych.

 

3. Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz anonimowość.


a) Przy kontaktowaniu się przez e-maila lub komunikator proponowany w zakładce „Kontakt do mnie”:
– w tym wypadku Twoje dane są chronione zgodnie z Polityką Prywatności witryny emocjobranie.pl  –https://www.emocjobranie.pl/polityka-prywatnosci/.

b) Podczas zajęć:
– każda osoba, która się zgłosi i uzyska rezerwację, zostanie wpisana na listę imieniem jakie poda w e-mailu lub formularzu rejestracji oraz zostanie jej przydzielony numerek (przykro mi, RODO…:)).  A więc nie będziemy podczas spotkań posługiwali się nazwiskami;
– każdy z nowych uczestników będzie zobowiązany przed rozpoczęciem zajęć, podpisać stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż podczas spotkań dzielimy się wrażliwymi informacjami o stanie swojego zdrowia oraz ogólnie życia. A każdego z Nas obowiązuje zasada poufności.;
– podczas zajęć mogą być obecni praktykanci, studenci psychologii klinicznej. Będą oni przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych, a także będą zobowiązani podpisać oświadczenie, o którym wspomniano wyżej.

 A na koniec biurokracji…po prostu serdecznie zapraszam 😉

Wiktor Stańczyk

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mikołaj

Dzień dobry, mam takie zaburzenie osobowości. Słyszałem że jest jakaś grupa internetowa dotyczącą tych zajęć grupowych? I że można się zapisać, czy to prawda?

Bartek Daniel

Mikołaj obecnie grupy dyskusyjne istnieją na skype. Ale obecnie jest za wiele osób. Skorzystaj z forum zaburzeni.pl, tam można zadać wszelkie pytania. W przyszłości grupa dla zajęć grupowych ma być na fb, aby było wygodniej niż na skype.

Mati

Serdecznie witam!
Z tego co pamiętam z zajęć z ostatniego wtorku to są grupy dyskusyjne zrobione na skype, ale przyznaję że dawno nie używałem tego komunikatora i nie wiem jak się taka grupę znaleźć. Będę wdzięczny za wskazówkę. ??

KasiaS

Możesz dodać mnie na skype i Cię przyłącze do grupy.
Moja nazwa użytkownika to Kasia Sobocka, live:sobockatarzyna.

marcin

Czy może zdarzyć się sytuacja że ktoś zrezygnuje w trakcie trwania zajęć i nawet gdyby to czy jest sens wtedy się zapisywać? Jak to wygląda bo w sumie co niedziele patrzę czy w kalendarzu coś się zwolniło ale nie wiem czy wtedy i tak można się dopisać do grupy??

marcin

Tak zależało by mi na tym. Zaraz po pracy odezwę się na skejpie. Dzięki! I Tobie Victor i Tobie Aleksy za wsparcie 🙂

Aleksy

Wydaje mi się, że przy 2 albo 4 spotkaniu, które teraz będzie to można by się dopisać ale później to nie ma sensu bo temat się rozwija. Zresztą trochę wątpię aby ktoś w trakcie zrezygnował. Może napisz do Wiktora bo ta grupa ma 10 osób, inne mają po 12 więc może zgodziłby się dodać do nas 11 ?

AGAT

Wiktorze czy do końca września jest szansa na nową grupę? Mam diagnozę takiego zaburzenia i przypadkowo znalazłam twoja stronę na kanale i bardzo bym chciała wziąć udział. Jestem z Katowic

AGAT

Dziękuję za odpowiedź, dobrze będę czekała bo w sumie mam tyle tych zaburzeń ze tematyka mi obojętna…. ? 🙂 Pozdrawiam ciepło

Olek

Powiem krótko te zajęcia to zajebista sprawa! Za mną dopiero 2 ale już czuć, że tu będzie trzeba sporo robić a bycie w grupie motywuje do tego. Jak zapisujesz się na tą terapię to zrób to wtedy kiedy masz naprawdę dość swoich reakcji. 😉
Pozdrawiam grupę!
Aleksyj

Werka

Czy jest dostępne jeszcze jakieś miejsce? Bardzo proszę o zaklepanie! Napisalam dziś na Skype ale nie wiem czy wiadomosc dotarła, proszę o kontakt

beata

Panie wiktorze napisałam na skype, proszę dać znać czy miejsca dostępne są aktualne. Bo potrzebuję i dla siebie i dla drugiej osoby, w wiadomości na skype wyjaśniłam o co chodzi.

Robert

Wiktor wysłałem zgłoszenie na maila, proszę o kontakt zwrotny. Pozdrawiam i dziękuję