derealizacja, depersonalizacja

Cześć,
prezentuję trzeci odcinek serii: „Jak to u mnie było? Jak to się zmieniło?” dotyczący tematyki zaburzeń psychicznych i tym razem przedstawiam moje własne doświadczenia, objawy związane z depersonalizacją oraz derealizacją. Omawiam w nim również pokrótce mechanizmy stanów odrealnienia.
Seria nagrań opisujących moje zmagania z zaburzeniami (link do kategorii serii), jest całościowym uzupełnieniem mojej historii i serii Divovicka, a także dawnych wpisów, które zamieszczałem na forum www.zaburzeni.pl.
Uszeregowany spis wszystkich nagrań dostępnych na stronie, które stworzyłem znajdziesz pod tym linkiem: wprowadzenie w nagrania.

Na końcu wpisu (pod nagraniem) znajdziecie przydatne linki do innych stworzonych materiałów związanych z tym tematem, które ładnie się zespolą z tym, co omówiłem w tym odcinku.
Poniższe audio jest wrzucone na dwa sposoby, poprzez Youtube oraz poprzez bloga, a także zostanie udostępnione do pobrania.

Youtube: niedługo wrzucę


Blog:

 

*Przydatne linki do wpisów o zaburzeniu  jakim jest derealizacja, depersonalizacja:

1.
Powyższe nagranie warto odsłuchać razem z nagraniem o lęku wolnopłynącym i panicznym strachu przed utratą kontroli: Odsłuchasz go tu.
2. Opis moich objawów dawniej zamieszczony na forum: wpis o objawach.
3. Dawny opis mojej historii ale związanej tylko ze stanami DD: historia DD
4. Artykuły związane z derealizacją i depersonalizacją publikowane na forum, dotyczące objawów i przyczyn: zobacz wpisy.
5. Wpisy związane z wyjaśnieniem mechanizmów i odburzania z DD: zobacz to.
6. Link kierujący do wszystkich nagrań Divovica, co stanowi filar i receptę odburzania również z DD! Divovic
7. Polecam także swoje dawne wpisy związane z mechanizmami zaburzeń lękowych ogólnie, akceptacji i ryzykowania (są one dostępne również tu na blogu): mechanizmy lękowe.